| PufuleteKiduuu a întrebat:

"Totul este iubire" ce punct de vedere ați avea despre această afirmație?

4 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

E total exagerata. E genul de afirmatie facuta de oamenii care nu vor sa vada decat ce le convine pe lumea asta.

| PufuleteKiduuu explică (pentru sublime89):

De fapt e o afirmatie facuta de un autor din literaturawinking

| sublime89 a răspuns (pentru PufuleteKiduuu):

Ok, atunci el este asa laughing Probabil era un om religios. Ei au obiceiul de a vedea doar lucrurile bune, si sa le ignore pe celelalte. Sa spui ca "totul e iubire" ar insemna ca tu stii deja absolut tot ce exista, si ai toate raspunsurile. Nimeni nu are aceste raspunsuri, si probabil nu le vom avea niciodata.

| Darius_Ionescu_1993 a răspuns:

Totul este ratiune!
apoi vin banii si abia la urma se infiripa si iubirea!