| AbcesProblem a întrebat:

TPU, am o-ntrebare.
Vreau sa ma angajez la mine in oras (un orasel mai mic de vreo 12000 de oameni...)
Vreau sa incep prin a-mparti pliante, fluturasi, etc.
Si nu stiu unde sa sun, unde sa caut... Pliante Carrefour, Metro, Real, Praktiker, orice... cum fac rost de un "job" ca asta?!

4 răspunsuri:
| Wolfszeitt a răspuns:

Te duci fain frumos la market și întrebi dacă angajează promoteri. Ai putea să încerci și la Orange, Vodafone, etc. Ultima oară când am fost, adică acum 2 sau 3 ani, dădeau în jur de 6 lei/ora, maxim 4 ore/zi.

| GabrielaIoana a răspuns:

Trebuie sa iei orasu la picior ca altfel nu reusesti.Pentru astfel de job majoritatea se prezinta la firma direct deci angajatorul doar asteapta sa vina cineva nu cauta el.

| hummmer a răspuns:

Te duci direct in magazin şi întrebi acolo.

| FlorinPx a răspuns:

Te duci la supermarket si vezi.Sau cauta pe google.Iti cautam eu si puneam link dar nu stiu din ce oras esti.Bafta!
Funda?