| MadalinaAlexandra a întrebat:

TPU! Ce e rechinul mamifer sau peste?

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Este peste, citeste asta:

http://ro.wikipedia.org/wiki/Rechin

12 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Rechinul este peste, cu inmultire ovovivipara -ovo adica pune oua, vivi- adica naste pui vii. Ouale eclozeaza in interiorul femelei,pui cresc inauntru hranindu-se cu fratiorii mai putin rezistenti. Din puii care eclozeaza in interior, doar cativa, daca nu doar unul, reusesc sa traiasca pana la nastere.
Mamifer -mamele- (sani, tate, pulpa) - orice mamifer isi hraneste puii cu lapte pe care il excreta prin mamele. Ornitorincul e partial reptila, partial mamifer, pentru ca excreta lapte prin piele, si se prelinge pe blana iar puii il ling.

| vali1985 a răspuns:

Peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste. uite aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Regnul_Animalia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Este peşte.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este peste

| 123lalala a răspuns:

Rechinii, din franceză requin, (ordinul Selachimorpha) sunt pești cu schelet cartilaginos și cu un corp hidrodinamic.
fundita?

| ByaBii a răspuns:

Peste

| darius4181 a răspuns:

Este un pestisor!

| gabriel_4879 a răspuns:

Pestee happy

| YoAndree a răspuns:

E peste!

| Daniel_Stoia_1991 a răspuns:

Exista o specie de rechin, vivipar. Femela naste pui vii. Avand mai multe " rase" sa zicem asa...raspunsul este urmatorul:
Rechinul este peste dar o specie de rechin este si mamifer.