| alexhino a întrebat:

TPU, puteti sa ma ajutati cu un link de unde pot descarca directx versiunea 7.0c pentru windowsxp professional?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

DirectX 7.0c poate fii downloadat de la urmatoarea adresa : http://www.oldversion.com/download-DirectX-7.0.html
Succes!

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Nu ai nevoie de versiunea 7 c al direct x. cu cat versiunea este mai noua, ea este mai buna, incluzand astfel si versiunele precedente. practic este un update la versiunea precedenta. de aceea, in multe jocuri, care le joci pe windows 7 si care cer versiunea direct x 9c tu, dupa ce instalezi jocul si dai sa se instaleze si versiunea direct x 9 c iti zice ca este deja instalata si nu mai trebuie! windos xp professional are inclusa versiunea dirtect x 9c deci nu mai cauta nimic degeaba!

| florin1979 a răspuns:

Odata ce ai instalat windows xp professional, ce are deja pe el direct X 9. c chiar de vrei sa instalezi direct X 7.c iti va zice computerul ca deja exista pe p.c. o versiune mai noua deja instalata! tu incearca dar vei vedeatongue

| alexhino explică:

Florin,mie imi trenuie versiunea 7 pentru un joystick si cand il instalez imi zice sa ma asigur ca am instalat versiunea 7 ca de altceva nu-mi trebuie ca eu nu descarc jocurile ca sa iau virusi ci majoritatea le cumpar direct din magazin si alea au incluse directx-urile.Intelegi?