| JosCenzura a întrebat:

TPU! Vreau sa dau burta jos.happy Am 12 ani. De cand numai joc la clubul de fotbal la care jucam, plus ca in vacanta de vara am pus ceva pe mine. Cum pot sa dau jos pana cand incepe scoala? (12 septembrie) Eu ma trezesc tarziu.si nu prea iau micul dejun.La pranz mananc o salata, piept de pui... ceva si ma duc afara la fotbal si de exemplu astazi seara am facut o gresealalaughing. A venit un prieten la mine si ne-am uitat la un film si am mancat niste floricele(era tarziu). VA ROG SPUNETI-MI CE SA FAC SA DAU JOS DIN BURTA IN 15 ZILE. cel mai bun raspuns are o mare FUNDA! PS: Nu pot sa merg la sala dar oricum sport fac pentru ca ma duc cu prietenii la fotbal.Va rog ajutati-ma sa dau jos din burta in 15 zile.

3 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti in 15 zile decat maxim 4-5Kg(si asta cu mult efort fizic, nefiind sanatos).

| ganton a răspuns:

Nu mai mananci astea 15 zile sau iti tai un picior si pierzi greutate big grin

| HVI a răspuns:

Ba poti incerca cat mai multa miscare, fotbal cu prietenii pe unde apuci, mergi cu bicicleta vreo 10-20 km pe zi, fa abdomene, flotari, etc, etc, cu cat mai multa miscare si chiar fara sa te suprasoliciti poti scapa de pana la 500 g 1 kg kg pe zi din masa totala ( si nu e aberatie) acum la varsta ta e drept ca nu cred ca e bine sa te fortezi asa tare, dar cel mai simplu e sa urmezi una dintre metodele de mai sus si sa te mai limitezi la mese astfel incat sa nu mananci decat strictul necesar. Parerea mea, Bafta!