| DenisIonut01 a întrebat:

Tweety nume de feminin sau masculin?

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 explică:

La aia ma gandeam si eu ca in desene arata ca e baiat dar de fapt suna ca si cand ar fi feminin desi nu il pot folosi ca nume ca ma intreaba daca sunt fata sau baiat rolling on the floor

| Klepto a răspuns:

Unisex.
Este canarul Tweety, pe care il stim toti.
Este un ultras care se bate si rupe scaune la meciuri, care-si zice Tweety.

| butt3rfly16 a răspuns:

Eu il consider ca fiind feminin

| Aykomittt a răspuns:

Salut!
Este nume feminim.

| stefan_8806 a răspuns:

Era un episod animat cand Tweety Bird e atras de o pasare femela care de fapt era un deget de-al lui Sylvester pictat. de obicei Granny intotdeauna se adreseaza animalutelor ei de companie (Sylvester, Hector si Tweety) cu "baieti".

cu toate ca are gene lungi si are trasaturi feminine, concluzia este ca Tweety e mascul.

| stefan_8806 a răspuns:

@pustiulred, depinde si unde vrei sa il folosesti... eu spre exemplu am jucat mmorpg-uri in care am folosit numele de tweety sau itawaputtycat. nu a zis nimeni nimic de numele meuwinking

| LauR3ntziu a răspuns:

Feminin