| beatleman a întrebat:

Uite o intrebare interesanta la care m-am tot gandit... Daca Dumnezeu a creat Universul, cine l-a facut pe Dumnezeu?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa stii ca si eu ma intrebam chestia asta cu d-zeu si chiar nu stiu cum a aparut eu cred in el dar asta ramane un mister multi zic ca e doar un mit ca nu exista etc. Fiecare cum crede treaba lui

mira
| mira a răspuns:

Nu esti primul care pune o astfel de intrebare.Pana acum nimeni nu a primit raspuns.

| lol1232 a răspuns:

Păi se spune ca pe Dumnezeu nu la creat nimeni ca El eista din todeauna.

| Georgyana98 a răspuns:

Dumnezeu a existat dintotdeauna si va exista intotdeauna.happy

| JustMe a răspuns:

Intrebarea asta mi-am pus'o si eu de ft multe ori si niciodata nu i'am gasit raspunsul. Intro zi l'am intrebat pe profu de religie si acesta mi-a spustonguee Dumnezeu nu l-a creat nimeni, el exista din totdeauna. Raspunsul lui nu m'a satisfacut asa ca sper ca tu vei primi raspunsuri mai bunehappy

| Ganduri albe a răspuns:

Aceasta nu e intrebare interesanta e una care s-a mai postat si raspunsul este ca El a existat dintotdeauna, nu are varsta.

| RфZaημtzα a răspuns:

Nimeni nu l. a creat. exista de cand lumea si pamantul.

| oanna_7222 a răspuns:

Dumnezeu a existat mereu... El a inventat timpul, universul si tot ce exista.

| beatleman explică:

Pai pe noi ne invata ca El a facut Pamantul, nu Universul.Nu exista nici o fiinta in "spatiu" pana a aparut Universul...

| Poinsettia a răspuns:

Nimeni nu L-a facut pe Dumnezeu. Dumnezeu a existat dintotdeauna. Ca fiinte limitate e greu sa te gandesti la lucruri nelimitate, dar Dumnezeu a existat dintotdeauna. Nu are inceput si nici sfarsit.

| Quiss a răspuns:

Si eu m-am intrebat asta. Apoi mi-am dat seama ca e adevarat ca El exista din vesnicie, singurul raspuns pe care il pot accepta, si ca nu trebuie sa-mi bat capul cu astfel de lucruri si intrebari, plus ca mintea umana este limitata.
Poate intr-o zi il vom intreba cum a fost la inceput, dar acum nu cred ca e necesar sa ne ocupam timpul cu astfel de intrebari carora oricum nu le vom gasi un raspuns. big grin

| roxy_2350 a răspuns:

Dumnezeu exista din vesnicii. Din totdeauna exista Dumnezeu, El ne-a creat pe noi. El exista si inainte de intemeierea lumii, El e vesnic si va fi.

| nosferatu a răspuns:

Uite o intrebare interesanta: de ce nu crezi in dumnezeu de ce pui intrebari stupide?

| CalipsoGirl a răspuns:

? Dumnezeu nu a fost creat de nimeni straight face

| KostikaFaraFriKa a răspuns:

E super grea intrebarea si chiar nu-mi vine in minte nici un rapsuns...

| deepindesire a răspuns:

Oh, si toate explicatiile care ti se dau la orele de geografie, istorie? Evindent e Dumnezeu!(sarcastic)