| Lawrence a întrebat:

Un Apple iPad costa numai 499 de dolari (adica 1506 lei)?

4 răspunsuri:
| ceco a răspuns:

499 dolari americani = 1 510, 42313 lei noi

| dadaina a răspuns:

Depinde de capacitatea si de modelul fiecarui Ipod. Sunt Ipod-uri Touch de la Apple de 16GB care costa intre 1189 si 2046 ron, sunt si mai mici Ipod Shuffle de 2 GB care costa intre 200-400 ron, etc.
Eu citisem Ipod happy
La Ipad preturile anuntate de producator incep "de la 499 de dolari si merg pana la 699 de dolari, in functie de capacitatea de stocare, respectiv 16 GB, 32 GB sau 64 GB, cu conectivitate Wi-Fi, si de la 629 de dolari pana la 829 de dolari in versiunea 3G."

| Green a răspuns:

Eu am vazut 499 de euro + TVA.
Uite aici site-ul:
http://www.banknews.ro/......s_tva.html
(In Romania)