| Dragoi123 a întrebat:

Un om este prins de Canibali si este pus in urmatoarea postura: Canibali il pun sa zica o propozitie, care daca aceasta este adevarata il v-or fierbe pe om, iar daca propozitia este falsa il v-or frige pe om! Ce spune omul ca sa scape?

Răspuns Câştigător
| WhatheWow a răspuns:

Hai să-ți explic deși cred că știai răspunsul!
Dacă omul a spus " mă veți frige ", canibalii nu-l vor putea fierbe căci atunci propoziția e falsă și ar trebui să-l frigă; dacă-l vor frige iarăși e o greșeală căci omul a spus adevărul și atunci ar trebui fiert. Deci? laughing

6 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

"Stiu ce vor femeile.", pana si canibalii au probleme de genul.

| sabin89 a răspuns:

Nu spune nimic. Tace... confused

| WhatheWow a răspuns:

Spune că o să fie fript. laughing

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Ma bucur sa te cunosc

| PanaceuUniversal a răspuns:

O sa fiu fiert s-apoi fript!

| Ancaaa23456 a răspuns:

Omul "v-a" spune ca gramatica ta e de tot ca***ul. Asa sigur "v-a" scapa.