| anonim_4396 a întrebat:

Un produs de pe steam, cumparat, poate fi installat de mai multe ori? De exemplu:Il cumpar pe un pc, il dezinstalez sau las balta pc forever si-mi cumpar altu nou si descarc steam pe ala, mai merge instalat acelasi produs sau nu?
Daca nu, e clar de ce au vanzarea scazuta, daca da, e doar o coincidenta ciudata...

Răspuns Câştigător
| Madalin_2046 a răspuns:

Salut,

Da licenta pe care ai cumparat-o pentru jocul respectiv iti adauga jocul cumparat permanent in lista jocurilor tale de steam. Raspunsul la intrebarea ta ar fi ca poti dezinstala si instala acelasi joc pe cate calculatoare doresti, atata timp cat nu dezvalui parola ta nimanui. De exemplu eu daca am doua calculatoare si o licenta de Half Life II: pot instala pe ambele calculatoare steam-ul si il pot avea in ambele calculatoare insa poti deschide o singura instanta a jocului, asta in cazul in care ai ambele calculatoare deschise de pe unul ti se va deloga contul iar pe unul va ramane activ - asta ca o scurta completare.

Dezinstalez, instalez, dezinstalez, instalez...

Sper ca acest mesaj ti-a fost de folos.
O seara placuta

1 răspuns:
| robertmcs a răspuns:

Da poti sa il folosesti pe alt pc pentru ca este cont si ai user name si parola. Nu poti sa il folosesti pe doua Pc-uri deodata.