| FazekasErvin a întrebat:

Unde pot gasi site-uri de completare sondaje dar serioase sa plateasca la timp?

Sau site-uri de joburi online part time?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daedalus.ro, am eu cont si platesc destul de bine (cam un EUR/ chestionar). Singura chestie tricky e ca nu poti sa scoti cate 1 EUR, trebuie sa ai minim 10 EUR sau mai mult ca sa ti-i poti transfera pe card.

altele ar mai fi:
Ipsos I say
Yougov
GlobalTestMarket

Sunt mai multe dar astea de mai sus sunt companii internationale care se ocupa cu studii de piata si sunt serioase.

Nu stiu care de unde domnul serios de mai sus are parerea aia, dar companiile care se ocupa cu studii de piata isi onoreaza platile catre panelisti doar ca o vor face in conditiile cu care ai fost de acord la inceput gen sa ai o suma minima in cont (5-10 EUR de obicei), sa dai raspunsuri serioase nu sa dai click la nimereala..chestii de bun simt.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Upwork.com
gasesti o groaza de proiecte de programare acolo
cat despre sondaje, sa nu te astepti vreodata sa vezi bani de acolo