| ShowTim3 a întrebat:

Unde pot in romania sa fac cursuri de drifting? sau de pilotaj? (de la varste sub 18 ani ) In Finlanda poate oricine, si fara carnet si sa aiba peste 14 ani sa conduca pe piste, sau la unele curse. (ps, nu stiu sigur daca finlanda sau suedia, sau norvegia... una din tarile nordice )

2 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Nicaieri daca nu ai carnetul de conducere. Oriunde poti conduce, si la orice varsta, atat timp cat esti pe proprietatea ta. Ai un teren de zeci de hectare? Fa`ti un circuit, sa nu fie legat de nici o retea de drumuri oficiale si poti sa conduci ce vrei tu.

| jadir a răspuns:

In Alaska, Siberia in general zone greu de traversat stiu ca sunt si piloti tineri de 16 ani, nu cred ca la 14 ani poti pilota poate instructaj. Poate ca in Finlanda pentru ca au o zona greu accesibila si locuitori din toate coluturile lumii in general din Tailanda.