| Nicoleta99_2733 a întrebat:

V-ati intalnit vreodata cu animale salbatice? Cum ati reactionat? FUNDA pentru cea mai amuzanta intamplare

4 răspunsuri:
| Scândură a răspuns:

Buna! Acum doi ani am fost intr-o padure de prin Brasov. Am fost la camping cu mai multi prieteni, colegi. Am stat pana tarziu, ne-am distrat, povesti de groaza in jurul focului, bere si din astea.
Intr-un final ne-am indreptat toti spre corturi, eu impartindu-l pe al meu cu doua prietene. Corturile erau destul de stramte si subtiri.
Am fost trezita din somn de ceva sau cineva care ma gadila prin materialul acela subtire de la cort (eu dormind la margine, inghesuita acolo intre prietena mea si peretele cortului), simteam ceva care se plimba dealungul corpului meu(ma gandeam ca e o mana). M-am gandit ca baietii fac farse stupide asa ca am dat un cot prin materialul acela si am auzit un marait nervos. Am inceput sa chicotesc gandindu-ma "Fraierii astia ar face tot posibilul sa ma sperie" insa se ingrosa gluma, parca ma adulmeca cineva prin cort. Am luat lanterna si am iesit afara nervoasa sa-i pun la punct pe smecheri si pe cine crezi ca am luminat? A da, era un urs. Statea acolo bleg si se uita la mine, era de marime medie, poate era un pui.
In momentul acela stiu ca habar n-am avut ce se intampla, credeam ca inca visez si sunt la locul meu in cort, inghesuita acolo. Cand a marait din nou mi-am dat seama ca e cat se poate de real.
I-am intors pur si simplu spatele si m-am bagat incet, la loc in cort, in sacul de dormit, aproape peste prietena mea. Am stat si m-am rugat sa nu sfasaie cortul si pe mine odata cu el. Am adormit si m-am trezit singura in cort, iar cand am iesit am fost bucuroasa sa-i vad pe restul afara, servind micul dejun. Atunci am realizat ce facusem noaptea trecuta, cum lovisem fara sa stiu un urs in bot si cum i-am intors pur si simplu spatele si am intarat la loc in cort, si ce noroc am avut ca nu m-a atacat si a plecat.
Le-am povestit si prietenilor mei, iar baietii mi-au confirmat suspiciunile ca nu am visat, spunand ca si ei au auzit maraieturi in noapte.
Sper ca ti-a placut trairea mea, rad mereu cand imi amintesc. Am avut noroc ca nu eram asa de lucida atunci cand am intalnit ursul, tocmai ma trezisem, si am reusit astfel sa iau hotararea corecta. Daca se intampla in miezul zilei, cred ca as fi luat-o la sanatoasa, ceea ce ar fi facut ursul sa ma atace.

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Da... pai la zoo babuinu mi-o aratat fundu si mi-o scos limba si mai erau 2 lei care se faceau copil(sa nu zic altcumva)

| crysssu a răspuns:

Daaaa...chair anul trecut la munte:
Am pornit intr-o expeditie in ultima zi prin munti[ ei nici chiar in varf dar pe trasee din astea pentru turisti] si ne-am duss departeee departeee. [eram cu verisoara unchiu matusa si o femeie] si inaintea noastra inca un grup a trecut.
mergem noi ce mergem [ eu bineinteles ca eram in fata vroiam sa vad de fiecare data ce e dupa colt laughing] si cand vad ceva in fata...ce era ce era? ---> un pui de ursss laughing Eu am ramas blocata si ma uitam si cand m-am uitat in spate matushimea deja... tiuleooo! fugisee laughing apoi am intors din nou capul sa ma uit dupa urs dar deja pleca.Am mai mers 1 Km si cand matusimea sia pierdut telefonul. unchimio s-a dus dupa el. Cat stateam acolo singure parca stateam ca pe var incins. Din padure se auzeau tot felul de sunete si la un sunet mai tare matushimea a sarit si a luat un bat in mana laughing. peste catva timp vazand ca unchimeo nu se mai intoarce a inceput sal strige dar decat de 2 ori si ne-am uitat dupa el dar nu era. incepuse sa mi se faca frica si mie caci era o liniste deplina. apoi il vedem pe unchimeo ca vine cu mainile in sus si bucuros cu telefonul in mana. ce fericita era matushimea laughing. apoi cand am pornit inapoi ne-a apucat si ploaia pe drum adica cand am ajuns la masina a inceput ploaia.cand ne intorceam decat tuna :-s
app: si cand am inceput traseul varamea a rupt o floare alba [am crezut ca era floare de colt] ca ne trezeam si cu amenzi pe capu noastru rolling on the floor

asa a fost ziua cand m-am intalnit cu animalu salbatic laughing

| AndruPink14 a răspuns:

Nico mai zit faza aia cu nicu dan adita in padure.laughing) de ne-a lasat iai singure ca aditalaughing)...sau cu faza ai din coasta cand neam suit in copaci pentru ca, credeam ca e un sarpelaughing) si am strigato pe maicata laughing)