| Rosimina a întrebat:

Va e frica de Moarte?:...

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Mi-e frică de suferința pe care ar putea s-o provoace moartea mea celor dragi, de moartea în sine nu.

53 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mi-ar fi frica de moarte as trai toata viata ca un speriat. Nu mi-e frica, pentru ca oricum fiecare dintre noi moare.

| cipailina a răspuns:

Orice crestin are frica de moarte: de clipa in care vom fi judecati. Frica apare mai ales cand te gandesti ca poate ajungi in iad.

Răspuns utilizator avertizat
| DacaTotMiaiVazutNumeleRaspundeSiLaIntrebareaMea1 a răspuns:

Nu nu mi-e frica de nimic, adica mi-e frica de branule rolling on the floor

| Leutzbv a răspuns:

Moartea este ca o usa: deschizi si mergi dincolo. Deci nu ar trebui sa-ti fie frica de moarte decat daca nu esti impacata cu Dumnezeu.

| Robertutzuu a răspuns:

Sincer mie imi elaughing bine sunt mic acum la 15 ani sa ma gandesc la asa ceva dar oricum odata si odata tot o sa vina asa ca viata trebuie traita la maxim ca nu sti cand o sa vinahappy

| ToxiicSoul a răspuns:

Mie una nu! Desi imi doresc sa mor nu pot, am incercat dar nu am reusit, asta nu ins ca mi`e frica, poate am un scop in viata, insa eu nu prea cred oh go on

| 1Dana1 a răspuns:

Nu n-are de ce sami fie frica cind spun mereu ce am de spus si traiesc fiecare zi dupa cum imi place.

| catafreestyle a răspuns:

Nu...cateodata chiar mi-a doresc

| iulydulcica a răspuns:

Da ...Si ce intrebare e asta?

| Rosimina explică (pentru lola2012):

Pai nu stiu straight face. Eu asi spune ca da mi'e frica pentru ca nu stiu cand voi muri poate azi maine...anu care vine laughing Si de asta pentru ca poate sa imi vina moartea laughing mai devreme de cat mi'as fi imaginat. Dar pe o parte nu thinking

| AbandonedSoil a răspuns:

La toti ne este frica de moarte.

| Rosimina explică (pentru iulydulcica):

O intrebare oarecare. Probleme?

| thecakeisalie a răspuns:

Nu. De ce mi-ar fi frica de ceva natural si inevitabil?

| Daniel415 a răspuns (pentru cipailina):

Ai dreptate. Cel mai bun raspuns

| Cenusareasa09 a răspuns:

Nu. Cateodata chiar mi-o doresc.

| Tyya23 a răspuns:

Da

| a1doru a răspuns:

Crezi ca daca iti este frica de ea poti sa scapi? ce stii tu despre moarte? eu am incercat-o de doua ori in viata, si am fost mai tare decat ea![am avut accidente]. cu toate ca nu mi sa mai dat nicio sansa[de catre medici], inca mai traiesc.nu stiu cum a fost ''dincolo'', ca nu am vazut nici tunel, nici lumina aia stralucitoare despre care povestesc astia pe la tv. m-am trezit, pur si simplu, dupa o coma de 4 zile.asta a fost totul.

| Magnifico a răspuns:

Nu cred ca are de ce sa ne fie frica...nu doare laughing cel putin asta stim noi laughing

| Magnifico a răspuns (pentru a1doru):

Wow....accident de masina sau de motor?

| Rosimina explică (pentru a1doru):

Pai nu nu stiu nimic despre moarte Dar e o intrebare asa thinking Aseara stateam fumam si mi-a trecut asta prin minte Daca la multi le e frica de moarte pentru ca mie am mai spus la cineva imi este pe o parte si pe alta nustraight face pentru ca nu stiu candimi vine moartea laughing si parca mei frica sa imi vina mai devreme de termen :-s rolling on the floor Si nu imi este pentru ca pana la urma toti murim si nu sunt o sadica sau ceva de genu sa imi dau eu foc sa ma chinui inainte de moarte...laughing)

| myky16 a răspuns:

Nu imi este. Tie?

| Rosimina explică (pentru myky16):

Si da si nu!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa-mi fie frica? sunt constient ca nu o sa traiesc o viata intreaga.

| a1doru a răspuns (pentru Magnifico):

De motor. a fost al doilea.eu veneam prin Ro.mai rar, in concediu.am venit odata, si am cazut intr-o noapte, intr-o groapa de 3m facuta pe o strada in centrul orasului, care nici nu era semnalizata, nici luminata.culmea e ca trecusem pe strada respectiva cu 5 ore inainte si nu era nicio lucrare in carosabil.

| SIsUTuDoR a răspuns:

Buna nu mie firca de moarte, poate ei de minelaughing. Cred in moarte si in viata vesnica. o zi placuta sa ai.

| TheCritic a răspuns:

Frica de moarte nu insa, mi-ar place sa mor direct, fara suferinta sau asa si mi-ar place sa stiu dinainte ca sa ii pregatesc pe ceilalti, sa le multumesc. Gandindu-ma acum, nu mi-e frica doar ca imi displace sentimentul ca voi pleca...candva si o sa ii fac pe cei ramasi in urma suferind...asta ma intristeaza, dar frica de moarte nu imi este pentru ca e un lucru normal ca si nasterea, cresterea. Moartea e de fapt un nou inceput.

| Anonymous1995 a răspuns:

Un mare poel, daca nu ma insel Marin Preda, spunea ca daca ne-am gandi macar un minut din fiecare zi a noastra la moarte, n-ar mai fi un sentiment asa tragic ca am muri!

| Magnifico a răspuns (pentru a1doru):

straight face Se simte diferenta cand intri la noi in tara....mai bine spus cand vii de afara

| Tataru_Dumitrita_1997 a răspuns:

Salut al, ei cum sa zic poate si mii frica dar ma impac cu gindul ca toti v-om muri, si toti mergem spre asta...