| Anonim951 a întrebat:

Va plac melodiile in care se injura? Cum ar fi Loyal, BUG Mafia, Sisu & Puya si multe altele, daca va plac sau nu va rog sa si argumentati big grin

12 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Venerez vulgaritatiile atunci cand exprima realitatea.
Mai doresti vreun argument?

| amaadina a răspuns:

Injuraturile alea nu sunt aruncate pe negativ de dragu' de a fi acolo tongue
Unii se exprima prin pictura, altii prin muzica.
Spre deosebire de alte genuri muzicale, rapperii spun adevarul prin melodiile lor [mai putin sisu si puya, care canta un 'rap manelizat'].
Foarte bine fac rapperii, spunand verde'n fata ce au de spus tongue

| alecs871 a răspuns:

Hi! Vai! NU! Daca aud parintii ce prostii scot pe gura aia, o sa ma pedepseasca.
Poate asta este mentalitatea unu copil din generala.
Dar cand vei creste si vei reasculta melodiile care au continut obscen o sa ti se para ceva normal. Cel putin daca asculti Parazitii mori de ras la versurile inteligente pe care le pot spune.

| zooooza a răspuns:

Sincera sa fiu...nu ascult muzica lor. E mult prea mult pentru mine.Sunt prea vulgari.

| Laura_2393 a răspuns:

Cantareti acestia nu injura de dragul de a injura ci a transmite un mesaj. Multi introduc asta in rime. Sunt genul de melodii in care poti sa te dai "smecher" si sa spui ca ai ascultat melodia lui "ala care isi baga..." si sa incepi sa injuri si tu ce e "ca lumea" sau sa incerci sa intelegi mesajul din spatele injuraturilor. Pacat ca tu atat ai inteles ca fac raperi ca Puya, Sisu, Bug Mafia...

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

DA! Ador melodiile de genu pentru ca vorbesc despre viata si spun adevarul pe fata.Fiecare se exprima in felul lui, cum ii place, gusturile sunt diferite asta se stie.

| RM a răspuns:

NU! Absolut deloc! Intr-o melodie ca sa reflecti realitatea nu e neaparat sa injuri. Mi se pare ceva josnic iar ceea ce fac ei NU SE NUMESTE MUZICA.

| kenNNzorFTW a răspuns:

Da, Ascult numai hip-hop din 2009 deci : http://www.youtube.com/watch?v=UPB-7Q84G7o

| Muffins a răspuns:

Nu.prefer ca unele lucruri sa fie spuse intr-un mod mai subtil... sau deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevaru` este ca prin melodiile lor nu fac altceva decat sa arate cum este realitatea de fapt, sa "zica" adevaru`... dar eu nu ascult. Nu suport oamenii care injura, mai ales sa ascult de placere injuraturi pe ritmuri muzicale. Nu`mi place deloc muzica asta de cartier, si in plus nu`si are rolu, in afara de faptul ca "lauda" tara si poporu` cu cele mai josnice cuvinte, nu vad nimic 'interesant. Nu cred c-am avea nevoie da` nah...is altii carora le place, n-am nimic impotrivahee hee.

| alex922 a răspuns:

Eu unu ascult destul de des... imi plac pentru ca zic lucrurilor pe nume..."nu se ascund dupa deget"

| axdement a răspuns:

Intrebare de clasa a III-a. Hai sa-ti explic o treaba, alea nu se numesc ( asa cum le numesti tu ) "melodii in care se injura". In Hip-Hop, Rap, sau cum vrem sa-l mai numim noi, se foloseste limbajul de strada, cartier, "ghetto".