| mydarkestdays a întrebat:

Va plac poeziile lui lucian blaga? k eu am citit cateva si mi-au placut foarte mult!

4 răspunsuri:
| 이벨 a răspuns:

Da, si mie imi plac. Mai ales "Izvorul noptii". O stiu pe de rost happy

| NuDauFunda a răspuns:

Eu stiam pe de rost 'Eu nu strivesc corola de minuni a lumii' dinainte s-o invat la scoala. Dupa ce-am facut-o la scoala am si uitat-o laughing
Blaga, intai de a fi poet, e filosof si asta se observa clar si din poeziile lui.

| Alecsyyya a răspuns:

Imi plac multe poeziile lui! E un mare poet!

| xerox a răspuns:

Lucian Bleaga e cel mai inspirat poet are poezii de toate genurile