| MarcAnthony a întrebat:

Va place mai mult la mare sau la munte? De ce?

Răspuns Câştigător
| ButterflyWings a răspuns:

La munte. Pentru aer, apa, liniste... orizonturile largi, verdeata ce te impresoara din toate partile, ursul care-ti bate la usa cortului. Muntele te face sa te simti mai aproape de cer.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si, si. Dar parca mai mult la mare. Ador mirosul marei si atmosfera de acolo.winking

| Flav a răspuns:

Cand eram mai mic, iubeam marea, nisipul, soarele, scoicile.
Acum prefer linistea de munte, aerul curat, peisajele.
Maine plec cateva zile la Cheile Bicazului. Abia astept, numar orele.hee hee

| Nicoleta a răspuns:

La mare imi place mareahee hee si sa inot, in schimb imi place linistea muntelui si peisajele
(mai imi place delta dunarii: )

| iuandfto a răspuns:

E frumos si la mare si la munte. Mie imi place mult la Sovata. Acolo este si mare si munte. Sovata este o statiune balneara la munte. Pe langa Lacul Ursu si Lacul Alunis ( lacurile unde trebuie sa platesti o taxa ca sa intri, dar de asemenea sunt amenajate) mai sunt si alte lacuri. Mai este un lac mai sarat decat apa si Marea Neagra, un lac cu namol, un rau si un lac obisnuit. Aici mereu se strang turisti sa faca baie chiar daca nu sunt amenajate. Iti recomand cu caldura sa stai cateva zile la Sovata.

| Miяu a răspuns:

La munte, aer curat... Nu prea multa caldura.

Totusi si la mare e frumos... Muuulta apa si mult soare.

Nu pot alege!

| MarcAnthony explică:

Eu prefer muntele din cauza aerului curat, racorii specifice...happy Si la mare este frumos, insa la mare nu stau mai mult de 4, 5 zile la rand, tocmai de aceea merg cam de 3 ori intr-o vara, in schimb la munte as putea sta 2 saptamani lejer, fara sa ma plictisesc. Plus ca fac muschi la picioare cand urc si cobor muntele.

| DiAnne_8069 a răspuns:

La munte pentru ca e aer curat.Pe plajele din Romania e mizerie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muntele pentru ca e liniste, aer curat...

| ioana_9061 a răspuns:

Mie imi place mai mult la munte.Prefer sa merg la munte chiar daca nu sunt valurile de la mare.La munte nu-i asa de cald ca la mare si mai ales acum cand in tara este canicula prefer sa merg la munte ca sa ma mai racoresc. Iar iarna la munte ii superba.