| anonim_4396 a întrebat:

Va place orasul Iasi? Daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| feefeee a răspuns:

M-am nascut in Vaslui, deci am avut ocazia de a vizita iasiul chiar daca am crescut in Oltenia.Imi place Iasiul deoarece este plin de oameni,in special tineri,are numeroase cladiri cu o arhitectura superba, este un oras mare, multe oportunitati.Si,cum zicea si TheCritic, este un oras cu multi copaci si multa verdeata, ceea ce pe mine ma incanta.Acolo o sa merg si la facultate, la umfhappy

5 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Îmi place Iaşul fiindcă e oraşul unde m-am nascut.Cunosc bine oraşul şi ştiu câte locuri minunate are.

| DrunkenRat a răspuns:

Pentru ca are o istorie minunata si in prezent atractii superbe. Sunt din Transilvania, insa am fost acum cativa ani la catedrala sfintei Parascheva, unde mi-am pus o dorinta care, in mod ciudat, s-a indeplinit.

| TheCritic a răspuns:

Hm...si eu m-am nascut in Iasi dar am plecat cand aveam un an. Am mai fost de cateva ori acolo si desi il mai vazusem, mereu m-a impresionat. Oamenii, locurile, peisaje, multe muzee si biserici/manastiri. Plus ca mie mi se pare ca este unul dintre cele mai "verzi" orase din tara. Imi placea sa ma plimb prin Copou, sa merg la Bojdeuca lui Ion, la teiul lui Eminescu si multe altele. Este un oras de nota 100 si imi place cel mai mult cum arata in luna mai si intr-o zi insorita de octombriehappy.

| Nuvăsufăr a răspuns:

Pentru că m-am născut între şapte coline. happy

| Purgatoriu a răspuns:

Oh Iasi, Iasi! Daca nu te duci prin statiile de autobuz sau de tramvai seara, apai sigur e un oras frumosbig grin. Si daca nu te duci sa vizitezi O. Bancila! E curat, fara tigani, un oras linistit. S-ar putea investi mai mult in el da na... Oricum oamenii mai simpatici ca noi numai gasesti oriunde in lume tongue