| alexutza_2569 a întrebat:

Va rog frumos dati-mi si mie cateva sugestii ce sa fac in vacanta asta ma plictisesc foarte rau intre orele 11-18 pentru ca este foarte cald atimi si mie cateva sugestii ke sa fac :-(

Răspuns Câştigător
| buburuza_7398 a răspuns:

Cheama cateva prietene la tine acasa si jucati carti, remi sau orice alt joc va place voua.

TV, pc

Du-te la strand.

Dormi happy

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Citeşte sunt o grămadă de cărţi interesante, uită-te la filme, dacă cauţi găseşti o grămadă pe placul tău. Cheamă-ţi prietenele la tine şi încercaţi diferite reţete, vă uitaţi la film, lucruri din astea.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citeste, n-o sa te mai plictisesti niciodata.

| PunkyA a răspuns:

Poti sa faci multewinking:
-uita-te la TV
-stai pe net
-picteaza/deseneaza
-citeste o carte/o revista
-suna-ti prietenele
-joaca-te diverse jocuri[cu parinti, frati, bunici, verisori, etc] in csa
-pregateste o prajitura... e foarte distractiv[e si mai bine daca iti poti chema o prietena sa o faceti impreuna]

Si inca o chestie interesanta...cauta un carnetel si scrie acolo tot ce vrei si trebuie sa faci vara asta[sa ma duc la munte; sa ma impac cu Mirela; sa fac fisele de lecturi la romana; sa pregatesc proiectele la biologie, geografie si istorie; sa strang bani pentru un nou laptop...etc.]Ideal ar fi sa fie o lista cat mai mare si sa le tai dupa ce le vei duce la bun sfarsit.Asa vei avea intotdeaua ce s a faci!

| Andradaaaaa a răspuns:

Depinde si unde locuiesti daca esti la bloc iesi cu rolole cu prietenii, daca esti la tara du-te pe deal, daca esti la mare stai la plaja si la cumparaturi, daca esti la munte e super sa te plimbi pe acolo, daca esti aproape de felix du-te la felix cu cineva.

| Georgi_3361 a răspuns:

Poti completa oracole pe http://oracolulmeu.ro/
sa iesi cu prietenele sau iubithu pe afara...; sa mergeti la un film.

etcc...cam atat;)

| alexa_4015 a răspuns:

Ai putea iesi putin la plaja la pc dar nu prea mult pentru ca cu kaldura asta e cam riscant! intalnestete cu prietenele tale povestiti si inventati jocuri amuzante!:*mult succes si vacanta placuta