| lovelove_6741 a întrebat:

Viata nu e oare de o suta de ori prea scurta ca sa ne inginduim luxul de a ne plictisi?

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

De o suta de ori mai scurta decat ce? De ce toata lumea zice ca viata e scurta? Daca viata e scurta, ce naiba mai e lung pe lumea asta? Viata e cea mai lunga chestie pe care o s-o ai vreodata.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ai dreptate. Chiar e aiurea. Bine ar fi ca macar atunci cand te plictisesti sa iesi la o plimbare cu tine, sa iti pui ordine in ganduri. Ajuta mult sa iti dai seama ce vrei cu adevarat, unde ai gresit intre timp, unde trebuie sa muncesti mai mult, unde mai poti repara ceva.

| Eff a răspuns:

Da de unde stii tu cat de scurta e viata? poti sa mori la 110 ani, la 50 sau la 16, calcat/a pe trecerea de pietoni de un tampit.

asta daca crezi ca moartea inseamna sfarsitul vietii. eu una nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha thinking ma rog