| tbk a întrebat:

Voi aveti jurnal? daca da ce caiet aveti? studentesc daca da de cate file.
Va intreb ca si eu vreau sa-mi fac un juranal

4 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Nu trebuie sa copiezi pe nimeni! Te duci in librarie si vezi ce caiete au. Ar trebui sa fie legate mai special! Bafta in alegere!

| Yumitsu a răspuns:

Nu coteaza ce dimensiiune. Al meu e doar un simplu caiet de 48 de foi. Depinde cat o sa scrii. Si mai mult conteaza ce o sa scrii si cum. Poti sa-ti iei un carnetel cu cheie, dar cred ca cine o sa-l vada, o sa-si dea seama ca acolo e ceva secret si numaidecat o sa vrea sa citeasca. Omul e o fiinta curioasa. Dar mai bine e sa nu-ti faci deloc jurnal pentru ca daca nu-l ascunzi bine, o sa ti-l citeasca cineva si atunci secretele tale nu o sa mai fie secrete

| Mihαelα a răspuns:

Eu am un jurnal obisnuit, este chiar jurnal nu caiet, insă înainte de al avea pe acesta, am avut un caiet foarte gros de vreo sută şi ceva de foi, si pot spune că era la fel de draguţ, pentru că l-am personalizat foarte drăguţ, şi eu îl ţineam între pat şi saltea sau sub pernă, deacum depinde cu cine locuieşti.Pentru mine nu contează din ce caiet este facut jurnalul, dar ar fi de dorit să aibă cît mai multe foi si o copertă mai tare, însă fără desene, cu puţina imaginaţie îţi faci propriul design, care cu siguranţă va arata mult mai bine decît un jurnal din magazin.Numai bine, pa, pa.

| Cutit a răspuns:

E la librarie cu cheie; eu dala am; si imi ascung cheia ori o i'au cu mine la sch big grin e cam 10 lei