| MichelleC a întrebat:

Voi ce mancati seara? Eu m-am saturat de aceeasi mancare mereu!

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Seara de obicei mananc un iaurt doar.

mira
| mira a răspuns:

De fapt, care este acea mancare zilnica de care te-ai saturat?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Salate, branza cu smantana, peste la gratar, lapte cu orez sau taitei, budinca, spaghete cu branza, etc...

Janina
| Janina a răspuns:

In general imi fac mercisori cu cascaval

lolita
| lolita a răspuns:

Imi plac foarte mult salatele, daca iti plac combinatiile ciudate poti incerca doua dintre retetele mele preferate:
salata de mere cu slasa de iaurt:
100 gr ciuperci crude
un mar mare
100 gr rosii cherry
100 gr slata verde
50 gr nuci
pentru salsa: un iuart natural care se amesteca cu o lingura ulei de masline, o lingurita otet de mere, marar tocat marunt si sare dupa gust.
se taie totul rondele si se amesteca cu salsa de mai sus.
salata tropicala:
150 gr ananas natural
100 gr bacon
1 rosie nu prea coapta
1 kiwi
100 gr slata verde
100 gr cascaval
100 gr piept de pui fiert
50 gr nuci
pentru salsa: 2 linguri ketchup se amesteca cu 2 linguri maioneza
se tiate totul cuburi si se amesteca cu salsa se adauga sare dupa gust, eu nu adaug.

| MichelleC explică:

Am uitat sa zic... cartofi prajiti cu pulpa de pui

| claudiea79 a răspuns:

Salata de rosii cu castravetii; ardei geas; putin ulei si 2 oua fierte moi amesteci cu marar proaspat mare si piper. poti minca salata cu brinza si salam. cartofii copti la cuptor cu brinza de burduf si sunca. sau ciuperci proaspete cu marar si cascaval la cuptor si cirnaciorii prajiti

| thealc a răspuns:

Mananc bataie pe paine... hahahahahahahahahahaha

| Teutza98 a răspuns:

Eu mananc fulgi de porumb cu iaurt ori salata... e bun si sanatos!

| marius5600 a răspuns:

Incearca un pui la capac si o salata de varza acra cu putin piper negru

| teotza a răspuns:

Puteti consuma o salata, lapte, branza de vaci, iaurt, o supa de legume sau o ciorba usoara de pui, un grepfruit, o banana. Feriti-va in schimb de prajeli, deoarece sunt nesanatoase si va in - greuneaza digestia. O alta recomandare este sa mancati fara paine si sa evitati pastele, pentru ca sunt deosebit de calorice si au amidon. Carnea nu este nici ea prea indicata pen - tru mesele de seara, fiind bogata in proteine,...

| jenikutza a răspuns:

Daca te-ai saturat atunci nu minca nimic