| asdfghjk872 a întrebat:

Vreau sa am conexiune la internet prin wireless, sa am acel modem...sa pot intra pe internet de pe telefonul mobil...stiti cumva cam cat m-ar costa, se plateste doar modem-ul sau este o taxa in plus la abonamentul lunar de la internet? Urgent!

11 răspunsuri:
| HelpMeNow a răspuns:

Aia este doar o cutiuta care o cumperi din magazine gen Flanco, Aletex, etc... Aia o platesti doar la magazin, in continuare vei platii tot internetul care il ai acuma, tot cablul acela, iar wireles-ul ala costa pana in 100 de lei

| annna69 a răspuns:

In jur de 1000 de lei happy este o taxa in plus

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Contactezi firma de internet pe care ai contractat-o si ii rogi sa iti schimbe modemul cu un router wireless. Routerul este un modem in plus cu antena wireless. Pe mine la UPC ma costa 10 lei pe luna chiria aparatului.

| XD_Mariuz_1995 a răspuns:

Costa in jur de 70-80 lei 150Mbps, e destul de bun...

Nu platesti nimic in plus.

| Niiiicu a răspuns:

Salut,tu cumperi acel modem il conectezi la pc, il setezi si dupa aia merge. tu vei plati in continuare abonamentul la internet, deoarece interntul trece prin acel modem pentru a putea avea wi-fi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru annna69):

De ce raspunzi prostii? Cum 1000 lei?!

| Niiiicu a răspuns (pentru annna69):

Ba ce prosti spui ma, ea cumpara doar modemul iar in continuare plateste tot acelasi internet pe care il are deja, pentru acel modem nu plateste nimic odata cumparatstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Router-ul poti sa-l cumperi din magazin. Este de la aprox. 60 pina la 200 lei. Eu am unul cu doua antene (una receptie, una emisie semnal - asa mi-au spus) si vreo 4 iesiri daca vreau cu fir (fara, nelimitat), si m-a costat sub 130 lei. Are CD de instalare, cabluri, etc. Pentru ca nu stiam, mi l-a instalat un specialist. Nu platesc nimic in plus.

| Niiiicu a răspuns (pentru HelpMeNow):

Macar tu stii ce vorbestiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cumperi acel aparat. Unul bun e peste 150 ron.happy Il cumperi din magazin (altex, domo, eMAG etc.), il platesti iar apoi, lunar, iti ramane doar abonamentul de la net, care ramane acelasihappy.

| annna69 a răspuns (pentru anonim_4396):

100. ma scuzi happy