| malina_9455 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti daca malina este un nume frumos...nu vine de la madalina e normal malina pe mine ma cheama alexandra malina si e cam ciudat malina

20 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este un nume frumos cu rezonanta dulce.Malinul insusi este un arbore foarte poetic, iar malinele sunt fructele lui de culoare rosie. Poetul Nicolae Labis a copilarit in satul Malini si a evocat acesti arbori in texte de mare sensibilitate.

| Floreenofficial a răspuns:

E un nume ok.Nu, o se pare nimic ciudat!thinking

| LNK a răspuns:

E frumos numele Malina. Fiecare nume e special in felul lui. Nu-mi dau seama de ce ti se pare ciudat. thinking

| Ionutzsa a răspuns:

Nu e deloc ciudat, e un simplu nume [ chiar dragut], ti se pare tie ciudat pentru ca nu multe fete au numele asta, tocmai de asta ar trebui sa-l folosesti pe acesta [ ca sa fi mmai speciala! ]batting eyelashes

| DeMentaa a răspuns:

Si pe mine ma cheama RUXANDRA si ma enerveaza numele asta cateodata mi se spune roxana adica cei care nu ma cunoscsau uita numelea sa im izic da prieteni si profesor imi spun ada si parinti

| lololololol a răspuns:

Fiecare nume e frumos in felul lui! Tu esti mai speciala!
O seara placuta.

| Lary a răspuns:

E superb numele:X

Răspuns utilizator avertizat
| mm_2126 a răspuns:

E foarte frumos, este un nume special.nu pe multi ii cheama asa...si pe mine ma cheama malina si sunt mandra de asta :p

| smaranta a răspuns:

Malina vine de la malin care este un arbust cu flori mov sau albe binemirositoare, si mie imi place.

| Georgy_1051 a răspuns:

E un nume foarte frumos stiu si eu o persoana pe care o cheama Malina si o alintam cu mali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam ciudat intr`adevar, eu una nu l`am mai auzit. Asta e,"cum te cheama asa`ti zice" nu prea ai ce sa faci, daca nu iti place, mai ai o varianta-Alexandra, care intr`adevar e foarte frumosbig grin, banuiesc ca ne ceri parerea sincera, deci mie nu`mi prea place Malina, chiar pare un derivat sa zic asa, de la Madalina, e mult mai ok Alexandra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie-mi place malina.la galati e nume de balta.cu peste.malina.mereu mi-a placut numele asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Malina in rusa inseaMna zmeura :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt Malina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ma cheama si pe mine...toti imi spun ca e dragut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sa stii si pe mine ma cheama malina si e ciudat rau de fapt ma cheama gabriela si ma striga malina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma numesc Malina imi ador numele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ciudat... e chiar frumos si eu ma numesc MALINA ALEXANDRA si toti imi spun malina, mali, malinuta ma alinta in toate felurile si uni imi spun alexa d la numele alexandra. te iubesc EDVIN

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un nume foarte frumos si pe mine ma cheama malina este un special mai deosebit!