| imsoweird a întrebat:

Vreau sa intreb daca aveti blog personal(si care este, bineinteles). as vrea sa imi fac unul (blogspot) si nu prea am idee. Sugestii?

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Pe blogspot e cel mai usor de facut si lucrat (spune cineva care nu a mai avut blog pe altceva). La inceput scrii despre orice iti vine in minte, iar dupa ceva timp o sa-ti dai seama ce stil ti se potriveste si probabil cele vechi o sa le stergi. Sincer, la fiecare pas gasesti aceleasi bloguri de hipsteri "artistici" trase la indigo. Cu articole noncoerente, lungi si siropoase, de asemenea fiecare articol de pe fiecare blog face referinta la cat de grea e viata lor cand nu le-a dat mama bani de Iphone sau e ceva compunere cu stil de Sadoveanu, plina de metafore care nu prea au legatura si sunt puse doar sa arate bine.
Ma rog, blogul meu http://si-mai-stii-ceva.blogspot.ro/ Nu am mai scris de ceva ani.

5 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Eu personal am unul in lucru, prin ucoz.ro. Nefiind finalizat, inca nu l-am publicat... dar eu sunt extrem de multumita de acest sistem... e usor de folosit si-ti ofera destul de multe posibilitati. Unul din punctule forte (din perspectiva mea) il reprezinta faptul ca au forum. ucoz.ro unde-ti oferta suport (si am avut nevoie de foarte mult, avand in vedere sa nu aveam cunostinte in domeniu). Eu ti-l recomand si cred ca vei fi la fel de multumit ca mine happy

| αlεxTzure a răspuns:

Mai bine te-ai face pe facebook!
Iti pui nume si pui la Blog sau Ceva de genu si oamenii iti dau like-uri si tu le scrii postezi pozee

| imsoweird explică (pentru αlεxTzure):

As vrea sa imi fac un blog. nu facebook. Sa scriu ce simt si sa imi imbunatatesc starea psihica. sa ma descarc. si btw. nu vreau sa scrie date despre mine acolo :d

| Hikarie a răspuns:

Eu am un blog.
De fapt am avut mai multe, prima data am avut un blog acum 6 ani cred.
In prezent am unul pe blogspot.
In caz ca te intereseaza este acesta : http://hikariee.blogspot.ro

| DITO a răspuns:

Eu unul tin cu Wordpress, pe deoparte fiindca mi se pare mai intuitiv si pe de alta parte fiindca vei putea lucra pe el si daca te muti vreodata pe domeniu propriu. Eu zic sa iti faci cont si pe blogspot si pe wordpress fiindca este gratuit si o sa vezi exact cum arata panoul de control la fiecare. De asemenea mai exista si alte platforme de wordpress gen uCoz.

Blogul meu: http://blog.dito.ro