| Rosa27 a întrebat:

Vreau sa ma distrez si nu am cu cine.Cum ma pot distra singura? Dati-mi o lista,va rog,cu activitati distractive, in afara de vizionatul unei comedii.

36 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbești cu un băiat mișto aici pe TPU și te distrezi destul.
Și eu mă plictisesc în casă, nu prea ai ce face după ceva vreme.

| Celcestietot a răspuns:

Apuca-te de un joc singleplayer sau multiplayer si sa vedem daca te mai plictisesti.

| kevin9 a răspuns:

Joaca-te ceva online

| aditimus a răspuns:

In loc sa te distrezi mai bine pui mana pe o carte, Eminescu sau Creanga nu se distrau si nu se uitau la Netflix...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nepoata mea de 4 ani a luat rujul și rimelul mamei și a pictat cu ele toată baia. Așa s-a scuzat ea, că s-a distrat teribil.

| salieri84 a răspuns (pentru aditimus):

Crezi ca Eminescu sau Creanga nu s-ar fi uitat la Netflix, daca ar fi avut posibilitatea? Si cititul si distractia, isi au locul lor, altfel, orice exces, poate dauna sanatatii.

Bula
| Bula a răspuns:

Invata sa crosetezi!
Arta traditionala a crosetatului a fost distractia milenara ale fetelor /femeilor, dar din pacate este sortita uitarii (si iia traditional-romaneasca se fabrica in China tongue ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai de vorba cu persoane de pe TPU. Te apuci sa inveti o limba straina. Merge foarte bine si autodidact. Pui muzica tare pana cheama vecinii politiahappy

| uchihasasuke09 a răspuns:

Poti sa incerci o multime de noi activitati astfel exista posibilitatea sa gasesti noi hobby-uri.Te gandesti ce mi-ar placea sa fac mie si daca poti sta cateva ore in mai multe zile(gen o ora azi, 2 maine, 1 jumate poimaine cum ai chef) inseamna ca ii ok.

| Celcestietot a răspuns (pentru aditimus):

Probabil că se uitau și ei dacă aveau.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Joaca-te cu pisica. Nu imi zi ca nu ai pisica... happy
Invata ceva util pentru viitor, ca viitorul nu prea se arata luminos deloc.

| shu7e a răspuns:

Vorbeam astazi cu fiul meu pe la 4 dupa amiaza.
el: tati cei ai facut tu astazi interesant?
eu: am citit
el: si ce altceva ai mai facut?
eu: pai am citit si am facut niste analize la unele companii si industrii
el: si ce altceva mai interesant ai facut?
eu: am mai ascultat cate ceva, stii podcasturile care le ascult si carti
el: da, dar ceva interesant ce-ai mai facut?
eu: am facut exercitii dimiineata, acum vorbesc cu tine si dupa care am fost la o plimbare de 2 ore
el: dar nu ai rachete acolo (eu fiind "blocat"peste hotare) sa joci tenis sau o minge sa te joci la perete?
eu: hahahha. imi era si mie interesant asta dar acum nu imi este dragul meu. Mi-ar place foarte mult sa facem asta imreuna dar singur... nu

| Mosotti a răspuns:

1 - plimbat cu rolele, trotineta, trotineta electrica.
2- dat in toate alea in parcul de distractii
3 - dus la o piscina si jucat prin apa, dat pe tobogane.
4 - Ascultat muzica
5 - Jocuri pe telefon, calculator, genuri care-ti plac.
6 - Dus la un film la mall sa vezi un film care-ti place, dar nu comedie, am zis la Mall ca e alta atmosfera, nu doar acasa, dar si acasa poti vizionat filme necomedii.
7 - facut un sudoku, un rebus in camera ta lejer si relaxat.
8 - Daca te pasioneaza fizica, mate, mai lucrezi probleme asa distractive.
9 - exista de ex la deico games, niste din alea de lemn cu funii unde trebuie sa scoti inelul de acolo, e distractiv si aia, ai putea lua 1-2-3-4 din alea.
10 - Plimbat prin oras, cascat gura prin magazine

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebarea a fost:
"Cum ma pot distra singura?", nu a zis ca in casa sau nu.

Ai facut tu alea 10 de le-am dat in lista, si te-ai plictisit? Patru din ele sunt in casa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ce-ai băgat? Fumezi perne?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica? Eu i-am enumerat n pasiuni, nu vad ce vezi asa ciudat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Scrie-mi un mesaj cu ce bagi...

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Deja esti offtopic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu în dreapta, Ray la volan.
https://m.youtube.com/watch?v=d6HzR5noEdQ

| RAY a răspuns:

Citește o carte, iti trimit eu prin msj cate vrei tu, vezi un documentar, fa un puzzele, picteaza, deseneaza, fii creativa, gandeste meditează

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

E ironic tipul dar e si iluminat la minte

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ma, nici asea, daca era ray la volan nu ajungeam asa.

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Da, n-are nimic, nu e problema. Dar era problema, ca unele offtopice se sterg, la aia ma cam refeream, nu ca ma deranja pe mine, i-am zis pe privat care e faza, eu pe un forum am luat suspend subit pentru off.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Daca eu eram nu porneam de pe loc laughing laughing

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Mai bine, vezi? Cine nu conduce nu risca, decat daca vine un tampit in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Dacă era Ray la volan ajungeati la o întâlnire incel sau mgtow.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Citește o carte, iti trimit eu prin msj cate vrei tu"hee hee mhhh

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

In format pdf

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

E, atunci era totusi bine, bine ca nu faceam intalnire cu dracu`. Bine daca eram eu la volan sigur ajungeam la dracu nu la ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, am înțeles laughing
Lasă fetele în pace, libidinosule, de abia aștepți sa-i mai dai la una mesajhee hee