| mola a întrebat:

Vreau sa pun o imagine pe paint ca sa il desenez... pot? Cum?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Deschizi programul paint, click pe săgeata acea în jos din dreptunghiul albastru, vezi http://res1.windows.microsoft.com/......740f_0.jpg dai Open și cauți fișierul imagine și dai Ok.
În Xp dai click pe File și apoi pe Open http://www.tomnshouse.com/contests/instructions/openPaint.JPG.
De asemenea poți face poză la ecran și să pui imaginea în Paint. În dreapta sus la tastatură ai Print Screen/SysRq (chiar după tasta F12 și înainte de tasta Scroll/Lock).

3 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Nickname-ul tau si intrebarea postata nu coincid.

| 125alex a răspuns:

Intri pe paint si vezi ca sus acolo e pensula si culoarea ti-le alegi faci pictura(imaginea) si vezi ca sus in stanga e un buton albastru (in stanga) (in colt) dai pe el save ii dai un nume te duci la start scrii numele (jos)
click dreapta (pe ea) (set as desktop background) si gata ai yahoo? baga-ma in lista (alexleoca@yahoo.com) pa!

| mola explică (pentru 125alex):

De ce as vrea sa te pun pe lista?