| lol1232 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu toate tarile prin care trece Dunarea si capitalele prin care trece Dunarea funda happy

Răspuns Câştigător
| casandra2222 a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu stiu doar capitalele big grin Viena, Bratislava, Belgrad si Budapesta

| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Viena bratislava budapesta si belgrad

| StreetDancer a răspuns:

Dunarea trece printr-un numar de 10 tari : Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croatia, Serbia, Romania, Bulgaria, Republica Moldova si Ucraina si mai trece prin 4 capitale : Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

Sper ca te-am ajutat :*

| ghkjghk a răspuns:

10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

| TeddyAn a răspuns:

Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croatia, Serbia, Romania, Bulgaria (partial Moldova si Ukraina)

Capitale: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad

| neededspark a răspuns:

Tariile:Austria, Bulgaria, Croaţia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, România, Ucraina, Serbia
Capitalele:Viena, Bratislava, Budapesta şi Belgrad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari :Austria Bulgaria Croatia Germania Ungaria Republica_Moldova Slovacia Romania Ucrauna Serbia. si capitale. viena,bratislava, budapest, belgrad. Fundita?

| Fefelici a răspuns:

Buna! Dunarea trece printr-un numar de 10 tari : Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croatia, Serbia, Romania, Bulgaria, Republica Moldova si Ucraina si mai trece prin 4 capitale : Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad