| paulasabina a întrebat:

Cine imi poate spune si mie care sunt tarile prin care trece Dunarea? cine imi zice primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Daca imi aduc bine aminte sunt asa : Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croatia, Serbia, si Romania happy

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De ce mulţumeşti lui Jipa 95, cînd doar răspunsul lui angemon 500 este cel corect şi complet?

| angemon500 a răspuns:

Dunărea este un important drum fluvial internațional, curgând prin 10 țări (Germania, Austria, Slovacia, Ungaria, Croația, Serbia, România, Bulgaria, Republica Moldova, Ucraina) și are afluenți în alte șapte țări. Trece prin patru capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta și Belgrad.