| MestecGuma a întrebat:

Vreau si eu niste exemple de facultati bune din Bucuresti. Ex: Facultatea de medicina, facultatea de jurnalism etc
funda

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Well, poti considera ca orice facultate care nu e privata, e ok. Daca dai la ea pentru ca asta iti place sa faci.

Facultatea de medicina si farmacie e UMF Carol Davila. Facultatea de Arhitectura e Ion Mincu, de drept e in cadru universitatii, ca si toate celelalte bazate pe stiinte umane/sociale.
ASE-ul are si el ramurile lui, mai e politehnica, UTCB-Constructii Bucuresti, si lista poate continua. In general facultatea e buna daca o faci din placere, pentru ca te ajuta sa aprofundezi oarecum ceva ce tie iti place, gen...iti place romana...te duci la Jurnalism pentru a te dezvolta pe latura exprimarii.

O facultate ciudata mi se pare SNSPA pentru ca e tanara si eu nu am auzit de persoane care sa termine SNSPA si sa fie multumite.
Viitorul nu se mai bazeaz ape facultatea pe care o termini. In 10 ani lumea va fi plina de absolventi de inginerie si medicina. In contextul in care lumea se dezvolta creativ, si e nevoie de potential pe latura asta.

http://dssmile.wordpress.com/

1 răspuns:
| Lolităăăă a răspuns:

Facultatea de Administrație și Afaceri
Facultatea de Biologie
Facultatea de Chimie
Facultatea de Drept
Facultatea de Fizică
Facultatea de Filosofie
Facultatea de Geologie și Geofizică
Facultatea de Geografie
Facultatea de Istorie
Facultatea de Limbi și Literaturi Străine
Facultatea de Litere
Facultatea de Matematică și Informatică
Facultatea de Psihologie și Științele Educației
Facultatea de Științe Politice
Facultatea de Sociologie și Asistență Socială
Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării
Facultatea de Teologie Ortodoxă
Facultatea de Teologie Romano-Catolică și Asistență Socială
Facultatea de Teologie Baptistă

FUNDA?happy