| MestecGuma a întrebat:

Vreau si eu niste nume pentru bloguri
Exemple: Momente in viata, Insomnii, Eu sunt femeie, Ingeri printre oameni
funda

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Un blog e o chestie în care tot ce scrii este rodul imaginației tale.

Deja presimt ce articole interesante o să ai tu, dacă nu te duce capul nici cât să-ți alegi un nume.

Și "Eu sunt femeie" mi se pare cel mai jalnic și penibil nume pe care îl poate avea un blog. S-a îndoit cineva de asta de trebuie să subliniezi în nume?

| GabyB94 a răspuns:

Vad ca ai deja destule idei. ce nu-ti place la astea?

da sincer "ingeri printre oameni"? daca nu esti biserica sau organizatie caritabila, numai tanti marita care citeste siroposenii va fi cititorul tau

"insomnii" e mai fain tongue

| Raggy a răspuns:

Un titlu tare de blog poate fi un proverb in latina. Suna foarte tare. De exemplu, eu am un blog care se numeste "Obiter Dicta"(in treacat spuse)
Uite alte exemple: http://www.limbalatina.ro/biblioteca/proverbe.html

Cauta proverbele mai scurte. Bafta! :D