| Ionela_5966 a întrebat:

Vreau si eu "porecele" pentru numele meu Iuliana.

Si o porecla pentru ce. a mai bun prietena, o cheama Laura dar nu trebuie sa fi neaparat de la numele ei.

Răspuns Câştigător
| Adrianuta a răspuns:

^Iuliana:
^Anne
^Annie
^iulya
^giulia
^julia
Laura:
^Lora
^Laurette
^Lorix
^Lorena
^Lori.

Alegi tu care iti placc!

14 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Iuliana: Iuli, Iulyx, Iulienne,'Anna, Liana, Lienne, Iully, Iullie, Iulia, Lia, Luly, Lulu, Iul'i

Laura: Laur, Laurix, Lola, Lulux, Aurix, Aura, Lix, Laux, Lily, Laiyla, Lara

| ioana1704 a răspuns:

Iuli, lia,
lala, ana, ani, anutza, lali

| specialistul97 a răspuns:

Pentru Iuliana :Judy, Judita, Tina, Ina, Lia, Iulisca, Luly, Iulica, Giulia, Caty, Katy, Aleku

Tu alegi. sper ca te-am ajutat

| specialistul97 a răspuns:

Dar ce zici de Aleku?

| specialistul97 a răspuns:

E o porecla, cum adica de la ce vine? laughing

| specialistul97 a răspuns:

Aleku vine de la numele Iulianawinking
Daca nu iti place atunci puneti si tu porecle de alea cum sa mai scris Iulika, Luly, Lolalaughing rolling on the floor)) hah aha numai pot de ras.

| Roxiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pentru tine : [iilu], [iili], [iulix].
pentru ea : [Lala] [lolo] [Piticot] [piscotlaughing]

funda?big grin

| uSeR_6817 a răspuns:

Pentru u nu stiu, si pentru lauura... laura balara gaura nu stiu scuze daca te supi... pup primesc o fundita?

| Ionela_5966 explică:

Mai vreau ca astea le stiu si eu, vreau ceva diferitt si fainn.

Fundita si bifez raspunsul inteligent pentru cine ma surprinde.

| Ionela_5966 explică:

Specialistul97, e fain Aleku dar de la ce vine?

| Ionela_5966 explică:

Omg!
Tu gandesti ce spui sau spui ce gandesti?

Aleku nu vine de la numele Iuliana sau Laura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lilu, lali,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Iuli/Iulia, poti folosii Julie

| gigikutza a răspuns:

Pentru tine:Ile, Iulika, Iulik, Iulika, Iulikutza,
Pentu Prietena ta:Lox, Lili, Lola, Lila, Lora, Landrex, Lolipop