| Anonymus3000 a întrebat:

Vreau si eu sa imi spuneti niste trucuri cu carti mai simplute si mai impresionante gen coincidenta sau numaratoare le-am facut lu un prieten si a ramas masca da cand i-am facut unule mai grele ( care imi plac mie ) lui nu i-au placati deci vreau trucuri simple si uimitoare dau funda repede

1 răspuns:
| geany98 a răspuns:

Eu stiu un truc in care ii ghicesti cartea care o alege prin vedere.asigurate ca sunt 21 altfel nu iese trucul; apoi le amesteci cat vrei ca sa ii arati ca nu asta ii smecheria; apoi le aranjezi in 3 coloane una peste alta dar sa fi atent ca nu cumva a doua si a treia oara(ca trebuie sa aranjezi de 3 ori pe coloane)sa nu le iei de jos daca le-ai luat prima data de sus sau viceversa; apoi sa te asiguri ca sunt in sus asfel incat sa poata sa iti zica pe ce coloana este apoi iei coloana pe care este si o pui in mijloc cand le pui intr-un pachet mai mare; la fel si la celelalte dati; apoi le asezi cu susul in jos si a 11 carte este cartea la care se gandeste; sper sa iti iasa