| Andreeaa_5948 a întrebat:

Vreau si eu status despre prietenie falsa:d

Răspuns Câştigător
| MinnieRawr a răspuns:

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost
Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tarziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramai acelasi!
Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi

9 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. - Antoine de Saint Exupery
Indiferenţa, egoismul şi individualismul ucid suflete

Nu merita sa plangi pentru nimeni iar cel care merita nu te va face sa plangi
Te poti astepta la orice, de la oricine, oricand.

totul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme!"
"Ah, prieteni! Nu exista prieteni."-Aristotel
Traiesc, inteleg, alerg, ma bucur, cred si exist... si asta nu a fost niciodata datorita voua.
Lasa-ti zambetul sa schimbe lumea, dar nu lasa lumea sa iti schimbe zambetul
Nu dezvalui toate secretele unui PRIETEN ca intr-o zi iti poate deveni DUSMAN!:pNu rani prea tare un DUSMAN ca inr-o zi iti poate deveni PRIETEN

"Apreciezi un prieten vreme indelungata si afli, spre parerea ta de rau, ca el nu mai exista"

E frumos sa ai prieteni, dar e ingrozitor sa afli ca de fapt nu iti sint ptieteni…
in viata nu exista prieteni ci doar amici
Ar trebi intotdeauna sa deschidem ochii mai mult si sa analizam mai bine cui ii acordam statutul de prieten, …. pentru ca de cele mai multe ori numim prieten o persoana care, pentru moment este langa noi si se preface ca ne intelege suferinta. si asta este foarte trist.
Doamne, fereste-ma de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur!

prietenia e un ocean pe care multi dintre noi ar vrea sal treaca, dar pana la malul celalalt majoritatea se inneaca…

Pacat ca prietenii adevarati, nu sunt chiar asa de adevarati.cand vine o alta persoana, te parasesc

Când îţi faci un prieten nou, nu-l uita pe cel vechi

| ahlrh a răspuns:

Prietenii falsi se vor gandii mereu la binele meu in favoarea lor.

| Bitzy a răspuns:

Buna! Voi incerca sa te ajut!
-"Prietenia adevarata e un crin,
Prietenia falsa e un spin..."
-o prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa
o prietenie falsa duce la durere nesfarsitasadsadsadcryingasa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza...cryingcryingcrying
o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr. o lacrima si se termina cu un sarut
O prietenie incepe cu un zmbet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut...
Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...
Pt mine esti un prieten adev, pentru altii esti doar un coleg.pentru altii poate chiar un dusman.dar.in adancul sufletului simt ca.ca.intre noi 2 exista ceva mai mult decat o simpla prietenie este Iubirea:Xte iubesc din tot sufletul:X
Sa porti mereu in gandSa porti o vesnicieAcest cuvant frumosNumit PRIETENIE.
o prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

| anonymousxD a răspuns:

Am fost prietene, am fost, m`ai tradat, m`am riscat, acum te rog, zbori, dispari, mori, evaporate, pleaca, du`te, si din calea mea du`te, prietenie ca asta, nici la dusmani nu le doresc asta...

[pff. eu l`am compus. si este varzaa laughing]

| Ioanaa_5834 a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3. In viata trebuie sa fii sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.

5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezentawinking

11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

| lucianman a răspuns:

Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viatawinking

| monymonika a răspuns:

Uite unul haios: Prietenii falși sa-mi dea BUZZ! Fac prezentatongue fundita?batting eyelashesbig grin

| SmileIsForFree a răspuns:

Cad pe pamant impinsa de o falsa prietenie...

| lolavanity a răspuns:

Poţi lua frânturi din melodia: Adda ft. Sakdat - Prietenie fumată.

http://www.versuri.ro/versuri/edeedj_sakdat+adda+prietenie+fumata.html