| măcheamăăăî a întrebat:

Vreau si eu va rog niste mesaje scurte de pasti dar si frumoase. Cel mai frum. primeste funda si vot.

Răspuns Câştigător
| AnDy12 a răspuns:

Umbla veste-n tot orasul
Cum ca vine iepurasul
Sa v-aduca pe-nserat
Paste bun si Luminat!

Hristos a inviat! Un inger alb pe o lalea va trece azi prin casa ta si iti va spune bland, soptit: "PASTE FERICIT"!

In zi de sarbatoare cand clopote bat lumanari aprinse cu sufletul curat sa spunem impreuna "HRISTOS A INVIAT"!

Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.

Iubeste, iarta, cum EL te-a invatat, Crede si uita tot ce-ai indurat. EL ti-e lumina, caci EL te-a creat. Sa nu uitam, numai EL ne-a salvat, HRISTOS A INVIAT Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa-ti calauzeasca pasii, sa iti aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma ta! Un Paste fericit alaturi de cei dragi!

3 răspunsuri:
| măcheamăăăî explică:

Ce e cu intrebarea asta? Nu am pus-o eu. Ce ciudat!

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

In noaptea Invierii, cand clopotele bat, cu lumanari aprinse, cu sufletul curat, sa spunem impreuna...HRISTOS A INVIAT! te iubesc

16 IEPURASI. 8 SE SPIONEAZA...5 SUNT LA SOMNIC SI FRUMOS VISEAZA...2 MAI ALBIORI.DAU CADOU DE SARBATORI.IAR ULTIMUL A CITIT.UN NOU PASTE FERICIT

Din lumina care vine,
Si speranta ce se naste...
Un Miracol pentru ...sine
Fericire si mult bine...
Va dorim in zi de Paste!
HRISTOS A INVIAT!

Primeste de la Iepuras un gand bun si multa sanatate!

DE INVIEREA LUI HRISTOS SA NE BUCURAM CU TOTI!

La Sarbatoarea Sfintelor Pasti sa coboare linistea si pacea, minunea Invierii lui Isus sa dainuie in inimile
tuturor, sa va lumineze viata si sa va aduca renasterea credintei, a sperantei
a bucuriei, cu bunatate si caldura in suflete.
HRISTOS A INVIAT

Iepuroiul nu mai vine,
Ca nu prea se simte bine:
A aflat din Parlament
Ca e CRIZA in buget...
Asa ca s-a imbatat,
Ca sa nu fie CRIZAT...
PASTE FERICIT

| andrei4312 a răspuns:

Dumnezeu sa va dea un curcubeu la fiecare furtuna, un zambet la fiecare lacrima, o promisiune la fiecare grija, o binecuvantare la fiecare pas. Fie Ca Sarbatoarea Invierii Domnului Sa Va Aduca In Case Lumina, Dragoste, Intelegere Si Sanatate! HRISTOS A INVIAT!