| iohanna a întrebat:

Vreti sa stiti cum se face un milshake de banane? Va spune eu
uitati:Acest milkshake delicios si hranitor se poate face atunci cand va raman 1-2-3 banane care incep sa se innegreasca (sau s-au innegrit deja) si nu le mai mancati. Nu necesita instrumente speciale, nici macar shaker.

Cateva banane (in functie de nr. de banane puneti si celelalte ingrediente - la 1-2 banane, 2 zahar vanilat, 1 iaurt, 500 ml lapte), 1-2 pliculete de zahar vanilat, 1-2 iaurturi, lapte, cuburi de gheata (vara). Se zdrobesc bananele (cu furculita sau cu blenderul), se adauga zaharul vanilat, iaurtul si lapte cat sa iasa un lichid gros ca o smantana, dar sa curga. Daca va place mai dulce - mai mult lapte si banane; daca mai acru - mai mult iaurt. La sfarsit se pun cuburi de gheata. Se pot pune si toate ingredientele in blenderul de la robot si amesteca acolo.

3 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ms mult pentru reteta.Am sa o fac si eu big grinChear ai avut o idee bunahappy

| silvia_2359 a răspuns:

Uite o varianta reusita, bravo. Buna idee, mai ales ca am cateva banane care s-au innegrit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu este deloc idee rea rețeta scrisă de tine.
O să o pun în practică să văd ce gust delicat are. Mersi.
Pa, pa.