| TheHellcatSpangledShalala a întrebat:

Am si eu asa o intrebare, mai mult o curiozitate. ce parere aveti de userii care voteaza excesiv? si inainte sa sara cineva de fund in sus "dar ce te intereseaza pe tine ce fac eu? hai da-te-n...", nu ma intereseaza ce faci tu, dar de exemplu intri la o intrebare de-ale mele, ok? cred ca singura in masura sa voteze pentru raspunsurile pe care le primeste sunt eu.

am pus o intrebare despre ateism, despre spiritualitate, in fine, intrebarea are 50 de raspunsuri, la absolut toate raspunsurile care nu au fost de acord cu mine (ok, fiecare are dreptul la opinia personala, daca ar fi toti de acord cu mine, unde dreacu ar mai fi farmecul?), bah dar sa votezi pozitiv pe toti aia cu care intru in polemica (si nu sunt putini), si imi mai scapi si mie un eronat, nu te face cam fara preocupare asa?

mi se rupe de voturi, dar chiar in halul ala sa fii? in loc sa votezi, de ce nu-mi zici in fata ce nu-ti convine din ce zic eu? macar sa stiu o treaba.

pana la urma voturile sunt subiective aici, ok (sunt preferinte, nu ma suporti ma votezi cu eronat, don't care), dar cum e sa votezi asa excesiv raspunsuri toata ziua? nu e trist?
chiar nu aveti altceva mai bun de facut toata ziua?

sigur o sa-mi dispara intrebarea, nu m-ar mira.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

BlaBla, în general îmi eşti simpatică şi pari o fiinţă isteaţă, dar când spui prostii (oarecum inevitabil - o comitem toţi ocazional), insistând fără dovezi că ai dreptate (făcând afirmaţi gen "trebuie sa fii extrem de ignorant sa nu crezi in deochi, chiar exista", "nu vorbesc niciodata in necunostinta de cauza, deci cunosc cazuri de copii care au murit de la deochi", etc.), nu ar trebui să te mire rezultatul: dezacordul unora cu părerea ta şi acordul cu părerile celorlalţi.

Personal, votez din obişnuinţă, marcând astfel răspunsurile pe care le-am citit, să nu mă mai întorc la ele şi, desigur, exprimându-mi părerea în mod tacit (mai ales când penibilul postărilor este prea mare, iar autorul este prea încăpăţânat, dialogul oricum fiind inutil).

http://www.tpu.ro/......-ajutorul/

Cred că te frustrezi şi stresezi prea mult pentru nimic.
Dacă voturile ar fi abuzive, te-aş mai înţelege...
Atunci când lumea e de acord cu tine şi voturile sunt pozitive cum de nu te plângi? Sau nu poţi admite faptul că uneori mai greşeşti şi tu, iar acel "uneori" poate fi şi taxat? Până la urmă, nu acesta este scopul voturilor (printre altele): să ne tragă semnale de alarmă când (e posibil să) greşim? Probabil, în astfel de cazuri, mai logic şi constructiv ar fi să cauţi problema la tine (şi să încerci s-o corectezi).

În orice caz, dacă fără să vreau te-am deranjat şi ai luat-o personal, îmi pare rău, nu acesta a fost scopul.

NOname
| NOname a răspuns:

Nu, BlaBla, răspunsul tău nu m-a jignit deloc (trebuia?) şi nu am avut nimic de a face cu ştergerea postărilor.
Dar, ca de obicei, ai fost ceva mai acidă cu "preaiubitul" nostru OnuOnulică, de aici probabil ţi se şi trage baiul - adminii au făcut curat (măturând şi postările relativ ok; probabil pentru a încheia discuţiile, care se puteau încinge).
Dar nu cred că e ceva ce te mai miră. Era un risc asumat (presupun).

Oricum, mă bucur că te-ai întors cu un cont nou. Sper că vei rezista pe el ceva mai mult (deşi, la cât de vulcanică eşti...
: )) mai greu).

| Fatamuntilor a răspuns:

laughing Daca la alegerile care tin odata la 4 ani prezenta la vot ar fi asa cum voteza aici, nu ar mai fi atatea probleme...
Eu cred ca voturile nu arata tot timpul si adevarul... oricare ar fi el, pozitiv sau negativ.
Apoi se,, castiga'' puncte din acele voturi...

| TheHellcatSpangledShalala explică:

Ah si inainte sa zica cineva "dar tu ce faci, verifici voturile? alta precupare nu ai?"
mi s-a dus cursoru laptopului (mai face figuri), fara voia mea, ii ziceam "bah, stai dreacu locului, ai innebunit?" si in timpul certei, am dat click fix pe "evalueaza" la un raspuns al unui user cu care am intrat in polemica.
si cand am vazut voturile alea 3 pozitive, am zis "opaaaa, something smells fishy, ia stai sa vad si la ceilalti", "valeii, altu cu voturi pozitive, ia, mai departe, aoleooo mi-e rauuu!" si ita asa de aici porneste intrebarea mea.