| florinnnn a întrebat:

sunt nou logat si as vrea sa stiu cu ce te ajuta fundita si daca e importanta? va dau funda daca imi ziceti cum.

Răspuns Câştigător
| sirina_7189 a răspuns:

Cand pui o intrebare si un user iti raspunde (si iti este folositor raspunsul lui) atunci ii dai o funda. funda de acum o vrea toata lumea(aproape) pentru a colectiona cat mai multe si a deveni expert TPU sau userul anului... insa nu e chiar asa de importanta pentru mine, important e sa ajuti pe cei de pe TPU.

8 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Nu contează fundele şi nici ranku şi nici nr. de răspunsuri, contează cât de mult ai ajutat tu lumea. Şi dacă acele răspunsuri sunt folositoare, aşa ajungi expert TPU.

| Rockărița a răspuns:

TPU e bun pentru a ajuta oamenii.de exemplu cand pui o intrebare altii iti rapund si invers. funda?big grin

| chelie91ptm a răspuns:

E importanta pentru imaginea ta.

| LostHappiness a răspuns:

Cu cat ai mai multe fundite pe TPU cu atat asti mai aproape de rangul de Expert TPU. Ca sa acorzi fundita trebuie doar sa apesi butonelul acela cu o fundita portocalie pe care scrie un 1 happy

| TheExpert01 a răspuns:

Daca ai multe funde devii expert pentru asta e buna si daca vrei sa-mi dai funda va aparea peste 1 ora in dreptul raspunsului meu appesi pe ea si miai dato funda?

| imifacuncontincarescriucudiacritice a răspuns:

Si eu sunt nou, funditele si voturile sunt importante ca o reputatie, plus ca multi de pe site nu raspund daca nu specifici ca dai funda. In dreapta fiecarui raspuns al intrebarii tale sunt niste fundite gri si trebuie sa dai click pe una din ele, cea cu raspunsul folositor, si se face galbena(acela este raspunsul castigator). Distractie placuta pe TPU!

| Iamal a răspuns:

Cand primesti raspunsuri la o intrebare premiezi pe cine crezi ca ti-a raspuns cel mai bine cu funda, funda iti apare in dreapta fiecarui raspuns

| Deeafrm a răspuns:

Buna! Fundita te ajuthaa ca sa facii puncteelove struck