| 1plus1egal2_6373 a întrebat:

Ce inseamna RANK?

Răspuns Câştigător
| Step_3834 a răspuns:

Rank= locul pe care te aflii
ca un fel de top si rankul( locul ) tau in top este (ex: 234) sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| Biby a răspuns:

Buna.
Rank-ul este pozitia ta pe TPU.

| mgtow a răspuns:

Clasamentul in care fiecare utilizator de pe acest site este. Eu sunt pe locul 7.

| anutzica001 a răspuns:

Adica locul pe care te aflii din... nustiucati utilizatori rank-ul tau este nu stiu marog si se stabileste pe baza raspunsurile tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce am eu senzatia ca stiai deja raspunsul(normal ca-l stiai), dar ai pus asa o intrebare prin care sa te simti si tu cineva ca dai o nota/o fundita/premiu!

| AndreYoman a răspuns:

Rank din limba engleza, in romana rang->seamana cu gradele din politie/armata.
Se refera la locul intr-o ierarhie dupa importanta, o treapta sociala si in alte sisteme(sa zicem jocuri, de cele mai multe ori se refera la clasament)
Asta este parerea mea.