| anonim_4396 a întrebat:

Ce schimbări ați vrea să vedeți la TPU?

68 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand sa functioneze cu adevarat optiunea de ignor, nu functioneaza iar eu chiar imi doresc sa ignor persoana respectiva,practic sa numai existe pentru mine, sa se poate adauga video, imagini, sa facem sondaje, sa pot vota un raspuns care a primit fundita, in rest e bine

| Drimmero a răspuns:

Sa se limiteze numarul trollilor nepriceputi, sa mai revad vechii useri cu care ma intelegeam, sa avem posibilitatea de a incarca fisiere audio/video/imagini fara intermediul link-urilor.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Aceleași lucruri pe care le-au menționat Ray și Drimmero, doar că m-ar atrage să existe și o aplicație mobilă, să vezi lista numelor de utilizator anterioare a unui user, și cam atât. A, și să primesc notificare atunci când cineva mă șterge de la prieteni și/sau mă ignoră, ca să știu...

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Schimbari in bine intotdeauna ar fi. As dori sa se poata adauga fotografii la raspunsuri sau intrebari. Sa nu mai contima publicitate si cel mai important pentru mine, sa se refaca aplicatia pentru mobil TPU care sa fiie actualizata la zi si sa functioneze.

Zi faina.

| funnymind a răspuns:

Moderatori cu ditamai cultura generala si coloana vertebrala cat coloana lui Brancusi. Plus, un soft ultraperformant care sa anuleze din start orice postare agramata.
Colcaie site-ul de paraziti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa se scoata functia de ignore si sa isi faca moderatorii treaba.
90% din cei care folosesc ignore sunt frustrati care nu mai au replica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Pe mine personal nu mă deranjează dacă îmi dă cineva ignore.Îi dau şi eu înapoi şi aia e.E şi mai bine aşa : nu îmi mai poate răspunde la întrebări,nu îmi mai poate comenta la răspunsuri,nu îmi mai poate scrie în privat, practic, nu mai interacţionăm deloc. Oricum, pentru mine un user care îmi dă ignore, e un user cu care ştiu că nu mai vreau să am de-a face pe viitor aşa că nu aş vrea să se scoată funcţia asta.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie nu imi place sa mi se taie dreptul la replica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Fiecare cu părerea lui.Mie una nu mi-ar plăcea să ajung la discuţii interminabile în contradictoriu care nu duc niciunde sau chiar să mă cert.

| RAY a răspuns:

Acum 3 ore | suntserios a răspuns (pentru J0LIE):
Mie nu imi place sa mi se taie dreptul la replica.

dublu standard, nu iti convine cand cineva te ignora dar tu cand ignori pe cineva este ok, nu cumva faci acel lucru

https://ro.wikipedia.org/wiki/Dublu_standard

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru suntserios):

Ioneasca, fosta AnaMaria50 e campioană la ignore-uri laughing

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Clar. femeia aia nici daca zice ca cerul e portocaliu si tu ii zici ca e albastru nu vrea sa accepte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

RAY ule... ia de aici

https://imgur.com/a/3fnpmex

e lista cu userii pe care ii ignor eu. Fix 0 useri in cativa ani de TPU. Ca tu mi ai dat ignore si acum te ai razgandit... ghinion, stai cu ingore tu, dar nu imi da mie definitii la dublu standard, ca eu nu am taia nimanui dreptul la replica...

| RAY a răspuns:

Dar eu ti-am dat cerere de stop ignor si nu ai acceptat, deci mi-ai taiat dreptul la exprimare

| laSoledad a răspuns:

Eu propun urmatoarele schimbari:
- sa dispara lag-ul de pe site, sa mearga mult mai usor si rapid;
- sa se introduca linkul care sa te trimita la persoana respectiva cand scrii de exemplu @Soledad si sa-i apara notificare respectivului ca ai facut trimitere la el;
- sa se stearga de catre moderatori mult mai multe intrebari si raspunsuri agramate si idioate ca pana acum;
- atunci cand cineva vrea sa puna o noua intrebare, sa se introduca un chesionar despre ce va fi intrebarea, astfel incat sa il trimita pe user la un set de intrebari deja puse, asemanatoare cu cea pe care se gandeste sa o puna. Evident, asta nu e valabil in toate cazurile, unele intrebari fiind exceptionale, insa majoritatea intrebarilor chiar se repeta pe TPU;
- eliminarea perioadei de timp in care trebuie sa astepti, ca utilizator junior, pentru a primi un raspuns;
- schimbarea algoritmului de formare a topului userilor, din cel care stimuleaza cu puncte postarea oricarui raspuns, intr-un algoritm care recompenseaza postarea raspunsurilor pe care userii le considera folositoare, inteligente, castigatoare;
- nu incurajez introducerea imaginilor pe TPU, pentru ca va fi o mai mare mizerie aici decat este acum;
- eliminarea directa a userilor scandalagii, agramati, idioti de pe site prin raportarea lor de catre useri - eliminare directa indiferent de statutul userului, fara discutii

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru laSoledad):

Introducerea imaginilor nu ar fi un lucru rău, după părerea mea, asta doar dacă s-ar face şi schimbarea de la ultima liniuţă, ca să nu trebuiască să vezi tot felul de porcării.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Nu RAY. Tu ai dat ignore. Ai considerat ca nu e ok ca eu sa am replica si era clar ca nici tu nu vroiai sa zici nimic. Ignore sa ramana.

| laSoledad a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricat ar incerca TPU sa scoata de pe site userii scandalagii, perversi, idioti, tot vor fi. Ca si pe Facebook si altele. Si Tumblr avea un public decent, pana cand a inceput sa colcaie de perversi, pedofili, etc care postau NSFW. Diferenta mare dintre Facebook, Tumblr si TPU (si ei stiu despre ce vorbesc) este faptul ca primele mentionate si-au permis sa investeasca bani in softuri de detectare si eliminare a imaginilor de tip NSFW. TPU nu poate face asta deocamdata. Ar colcai TPU-ul de poze cu crime, drogati, batuti, sange, animale moarte, batai, BDSM, p@rn, child p@rn, poze de smash or pass, gif-uri trasnite si altele. Daca ii dai unei mari mase de internauti redusi mental (majoritatea, nu toti) un instrument precum imaginea, videoul, doar se amorseaza astfel bomba haotica, oricat oamenii de buna cuviinta ar vrea sa sheruiasca poze cu floricele si pisici inofensive.

| RAY a răspuns:

Suntserios ai facut multe afirmati mincinoase despre mine

| RAY a răspuns:

Au trecut deja 5 zile si nimic despre asa zis contraargumente viabile la tema, sunt curios si eu ce teme ignor eu

| Dalmore a răspuns:

Plato banat permanent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Am fost deja banat permanent de mai multe ori, inteligento. Si ce s-a schimbat?

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Banat permanent, adică să ți se interzică total accesul la internet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dalmore):

Uite asta mi-a placut, du-te cu ea la iUmor.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Acolo mă duc cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce interesant e cum aţi dat amândoi, la vreo 25 de minute distanţă, de o întrebare pusă acum 4 luni.

| OldSoul a răspuns:

O sectiune de matrimoniale laughing
Asa ar fi mai curate celelalte categorii laughing

Eventual si una de videochat rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Cum naiba daţi peste întrebări puse acum câteva luni? rolling on the floor

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor Ah, mi-a aparut in dreapta la recomandari cand ti-am vazut o intrebare recenta rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

P.S: Deja există un chat pe Discord unde îţi poţi găsi jumătatea cică.