Cine ai vrea sa fie Userul Anului 2018?

Dragii nostri,

A mai trecut un an si iata-ne ajunsi la momentul nominalizarilor pentru Userul Anului 2018

Conditiile raman aceleasi si anume: sa fi avut in ultimul an minimum 20 de raspunsuri pe luna pe o perioada de cel putin 6 luni. Cele postate la Trivia/Amuzante nu sunt luate in considerare. Nu pot fi nominalizati cei care au castigat deja acest titlu.

Asadar, daca stiti pe cineva care indeplineste aceste conditii si care credeti ca merita, lasati propunerea voastra in comentarii pana pe 18 decembrie.

Dupa aceasta etapa, vom valida userii propusi si vom da drumul la votare pana pe 3 ianuarie 2019

Premiul consta intr-un Espressor automat Tchibo Cafissimo si un stick usb de 64GB.

In plus, vom mai acorda inca 2 premii:

- Boxa Portabila Akai ABTS-22 pentru premiul de onoare TPU

- o Boxa portabila Philips BT50 pentru cel mai activ nou membru TPU.

Succes si spor la propuneri!

PS. Si autonominalizarile sunt luate in considerare :)

UPDATE: In urma voturilor voastre am desemnat Userul Anului 2018: Bula.

Premiul de Onoare TPU i se acorda lui corbulalbrosu, pentru activitatea sa intensa in comunitate, iar premiul Cel mai Activ Nou Membru TPU ii revine lui sierra1.

Felicitari si multumim tuturor pentru implicare!

297 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ForeverAlone97 a răspuns:

Eu

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru RainmakerX):

De ce RAY? E inutil. Doar face chat peste tot.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Bondarel99):

Ma, Endoryus a fost nominalizat in gluma. laughing

| CristinaAnAAAA a răspuns (pentru supadeceapa):

Ai dreptate.

| Bondarel99 a răspuns (pentru supadeceapa):

Sper laughing
Desi nu ma mir sa aiba destui de partea lui.

| CristinaAnAAAA a răspuns:

Sonya

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Din pacate a fost deja

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Lioana):

A fi activ nu inseamna ca a si ajutat cu ceva... sa pui intrebari la care incepi sa faci chat doar ca sa cresti in rank... meh

| RAY a răspuns:

Suntserios mai trebuie sa scriu de mai multe ori ca vad ca nu ai inteles, a pune intrebari pe TPU nu se acumuleaza nici un punct, cand afirmi ceva dovedeste asta, nici a raspunde la propia intrebare, se dau puncte doar la primul raspuns la o intrebare atat

Acumulezi puncte de fiecare dată când oferi răspunsuri. De asemenea, câştigi puncte şi prin voturile primite pentru răspunsurile tale.
- pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei întrebări nu se mai oferă niciun punct şi nici pentru votarea răspunsurilor postate de altcineva;
- atunci când un răspuns este ales câştigător, cel care l-a postat primeşte 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se oferă câte un punct;
Se acordă puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un răspuns: primul răspuns postat pentru o întrebare valorează 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea răspuns - 10 puncte;
Pentru a vedea care dintre întrebări nu au niciun răspuns/ au un răspuns/ au două răspunsuri/ au trei răspunsuri, intră aici.

| Tpufan123 a răspuns:

Pai sun 3 locuri, nu?
Locul unu Lioana pentru userul anului
Locul 2 NSL pentru premiul de onoare
Locul 3 Eu pentru cel mai activ nou membru
Pwp :* Bafta! Si votati Lioana, merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Mie RAY mi-a raspuns aproape la toate intrebarile nu doar la ale lui. Fa tu o propunere mai buna!

| IIIshaneIII a răspuns:

Yoo yoou!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Am propus, daca citeai vedeai

| Necunoscutu92 a răspuns:

Necunoscutul 92

| RAY a răspuns:

Suntserios tu ceri crestinilor sa dovedeasca ceea ce cred dar tu nu poti dovedi ceea ce afirmi, e acelasi lucru, dovedeste ceea ce ai afirmat

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici macar nu a dovedit ce a afirmat

| RAY a răspuns:

RAY a ajutat 16.937 membri ai comunităţii TPU.ro
suntserios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Am vazut dar cred ca au fost altii mai buni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

RAY, daca vrei o discutie, ma scoti de la ignore, altfel nu avem ce discuta. Si reciteste la ce ai dat copy paste.

"Acumulezi puncte de fiecare dată când oferi răspunsuri. De asemenea, câştigi puncte şi prin voturile primite pentru răspunsurile tale.
- pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;"

Nu scrie absolut nicaieri ca se puncteaza doar un raspuns sau ca nu se puncteaza raspunsurile la propriile intrebari.

| SG1995 a răspuns:

Corbulalbroșu, darkmagic, minrest, Endoryus. Tipi ăștia dau cele mai utile și geniale răspunsuri. Ar mai fi și doamna Brigaela. Și eu cu umilință mă autonominalizez. laughing

| RAY a răspuns:

| suntserios tu ai afirmat ceva acum 2 ore | suntserios a răspuns (pentru Lioana):
A fi activ nu inseamna ca a si ajutat cu ceva... sa pui intrebari la care incepi sa faci chat doar ca sa cresti in rank... meh

ti am dovedit ca nu e adevarat
Acumulezi puncte de fiecare dată când oferi răspunsuri. De asemenea, câştigi puncte şi prin voturile primite pentru răspunsurile tale.
- pentru postarea unui răspuns (aprobat) veţi primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei întrebări nu se mai oferă niciun punct şi nici pentru votarea răspunsurilor postate de altcineva;

doar pentru primul raspuns, dar nu la intrebarea ta, se acord puncte, o poti intreba pe admina, eu am intrebat o si mi-a confirmat ca asa e

| SG1995 a răspuns (pentru suntserios):

Dacă nu a mai fost încă. DonnaAlba aka AnaBlandiana.

| RAY a răspuns:

TPU.ro
Vineri, 05 Octombrie 2018, 1:29 pm
Buna,
Punctajul se obtine doar pentru primul raspuns, nu si pentru celelalte. Totusi, pentru a fi totul ok e bine sa precizezi sursa informatiilor si sa nu ti le atribui. Daca totusi informatia este prea mare, poti da direct link-ul catre acel site, fara a folosi copy-paste. Drepturile de autor trebuie respectate, astfel am rugamintea ca pe viitor sa precizezi site-ul de unde preiei informatia.

Zi buna,
Echipa TPU.ro

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Soferul, Ray, doamna Brigaela greu de decis greu.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Cu siguranta nu eu.

| Liviu a răspuns:

Ioandelasal, sau cam asa ceva parca se numea.Un om simpatic care cred ca ajuta pe toata lumea.Si nu numai el, mai sunt destui, insa nu putem sa ii facem pe toti castigatori happy

| Elena9328 a răspuns:

Eu

| Elena9328 a răspuns:

Euu

| Superior a răspuns (pentru RAY):

La raspunsul asta ai tot respectul meu.
"Suntserios tu ceri crestinilor sa dovedeasca ceea ce cred dar tu nu poti dovedi ceea ce afirmi, e acelasi lucru, dovedeste ceea ce ai afirmat"
Sa nu uit ca ne pangareste, ia in zeflemea conceptiile crestine, spunand ca are dovezi ca Dumnezeu e un mos cu baston pe un nor, dar nu le-a dat niciodata.