| Mari_3578 a întrebat:

Cine imi spune cum sa adaug prieteni pe TPU?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dai clic pe "adaugă ca prieten" sub poza de profil celui, pe care doreşti să-l adaugi în lista ta de prieteni. Iar apoi aştepţi până îţi acceptă cererea. Succes!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu, intri pe profilul celui pe care vrei sa-l adaugi si dai clic pe Adauga ca prieten si apoi trebuie sa astepti ca sa te accepte. Pe profilul unui utilizator poti intra de la o intrebare ori raspuns al acestuia, dand clic pe numele de utilizator sau din COMUNITATEA, dand o cautare cu numele lui din a doua ferestruica de cautare. Succes si numai bine!

| KoreaJapan a răspuns:

Uite,de ex, dai click pe numele meu si vezi ca sub poza mea scrie,, adauga ca prieten'' si eu ti-o confirm mai tarziu.

| ProCoSmYn a răspuns:

Pai dai pe contul lui respectiv si acolo scrie : " adauga ca prieten" de exemplu da pe imaginea mea si acolo scrie adauga ca prieten bafta funda?

| Joanne a răspuns:

La profilul utilizatorului, sub fotografia sa scrie "Adauga ca prieten" pe un font verde.
Trebuie sa mai astepti doar ca respectivul sa iti accepte cererea.

| Barney a răspuns:

Te duci la profilul persoanei dorie si o sa vezi "Adauga prieten" click pe pe el si l-ai adaugat

| Anname a răspuns:

Cand intrii pe profilul cuiva scrie acolo" adauga ca prieten" si apesihappy

| xyxy97 a răspuns:

Deci,dai click pe numele celui care vrei sa-ti fie prieten, si vezi ca sub poza lui\ei scrie adauga prieten si dai acolo! sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai decat sa dai click pe numele cuiva si apesi butonul verde de pe profil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi tu cum îţi apare scris cu albastru numele de utilizator? Dai pe numele de utilizator de la întrebarea sau răspunsul lui cutărescu pe care vreisă-l adaugi ca prieten şi vezi acolo profilul lui aşa cum îl vezi pe al tău când dai la "Vizualizare profil". Vei vedea acolo un butonaş verde şi dreptunghiular pe care zice "Adaugă ca prieten", dai acolo şi aştepţi ca utilizatorul respectiv să accepte cererea de prietenie, ca pe Facebook. Fundiţă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi tu cum îţi apare scris Mari cu albastru la fiecare întrebare şi răspuns? Aşa cum vezi, se întâmplă la fel şi cu ceilalţi utilizatori ai TPU. Ca de exemplu, la mine, deasupra acestui răspuns scrie: "Fhag78 a răspuns:", doar că "Fhag78" e scris cu albastru. Dai pe respectivul nume de utilizator ca să ajungi la profilul său, unde vei vedea scris pe un butonaş verde şi dreptunghiular "Adaugă ca prieten". Dai acolo şi aştepţi ca cererea să-ţi fie acceptată. Fundiţă?

| tututualu a răspuns:

E simplu dai pe Adaugă ca prieten?