| zNCrys a întrebat:

Cum devii Expert TPU si/sau Userul Anului?

Răspuns Câştigător
| Anytsa a răspuns:

Buna!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Ei au ultimul cuvant. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste blog-uri, plus comentariile http://www.TPU.ro/blog/?p=601, http://www.TPU.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 si te vei lamuri mai bine.
Succes! Numai bine!

8 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Prin nominalizare dar trebuie să ajuți foarte mult lumea cu răspunsuri.

| mgtow a răspuns:

Prima data in BLOG se publica o intrebare iar utilizatorii isi dau cu parerea, adminii decid la sfarsit cine, ce si cum ajunge expert. In momentul actual asteptam sa vedem ca se vor nominaliza 2 experti si nu stim cine vor fi.

| NoNameJunior a răspuns:

Buna! inainte, daca aveai 500 de fundite deveneai expert sau userul anului.acum,se va vota cine sa devina expert/userul anului.

| sLowSpawN a răspuns:

Ca sa devii userulul anului trebuie sa muncesti mult de ex:raspunzi la toate intrebararile pe care le stii, dar raspunsurile sa fie adecvate etc, ca sa devii expert TPU tot asa trebuie sa faci

| waXonwaXoff a răspuns:

Marsi

| AndreiAndreiP a răspuns:

Raspunzi des la intrebari si primesti medalii si eu as avea nevoie de medalii

| All3xutzaa a răspuns:

Trebuie sa ai multe fundite(aprox.500-2000),sa frecventezi TPU si sa fii foarte sociabil si persuasiv(convingator). Incearca sa raspunzi la mai multe intrebari si sa te faci remarcat. Sper ca te'am ajutat!
Funda? Please.

| sonnykid a răspuns:

Obtinand intre 500 si 2000 de raspunsuri castigatoare, mai exact 500 de fundite pentru Userul Anului, si 2000 pentru Expert TPU, si dupa ce ai colectat pe toate funditele faci o cerere pe site!