| camyamy a întrebat:

Cum se voteaza? Si cum se trimite fundita ...chiar nu stiu

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Citeste Intrebarile frecvente http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente! Vei gasi aici tot ce te intereseaza.

| AnneMarri a răspuns:

1) VOTURILE - Pentru a vota un răspuns trebui să dai click pe una (sau mai multe) dintre căsuţele care corespund calificativului dorit (folositor, amuzant, stupid, nefolositor sau inteligent) care sunt sub răspunsul respectiv. Apoi click pe bifa din dreapta. Dar să ştii că nu-ţi poţi vota răspunsul tău şi nici un alt răspuns de două ori.
2) FUNDA - În dreptul fiecărui răspuns apare câte o fundiţă gri şi (la răspunsul care consideri tu că te-a ajutat cel mai mult) dai click pe ea din dreptul răspunsului. Apoi te întreabă ceva de genul „Eşti sigur că vrei să declari răspunsul ca fiind câştigător?" iar tu apeşi pe „Da".

| Jessica a răspuns:

Buna.
Fundita se da la cel care te ajuta cel mai mult, adica este un raspuns castigator. Multa lume cere funda deoarece funda valoreaza 100 de puncte. Cand pui o intrebare si ai cateva raspunsuri apare in dreptul fiecarui raspuns o panglica portocalie si aceea este fundita.

Votul este sub fiecare raspuns. Adica scrie RASPUNSUL ESTE: Folositor Nefolositor Amuzant Inteligent Stupid. Tu dai click pe cel pe care il doresti si dai pe vazutul ala de langa.
Sper ca te-am ajutathappy Succes.

| Doiniţa_3278 a răspuns:

La intrebarile care vreai sa le pui vot in partea dreapta mai fos de intrebare este scris :,, Ce nota dai intrebarii'' si alege nota respectiva
Fundita se da raspunsurilor satisfacatoare, ai dat o intrebare, raspunsurile care te-au interesat, acorda-le funda, indreprul fiecarui raspuns este pus emblema happy

| мαddยtรรα a răspuns:

De exemplu, da`i funda astfel... vezi in drepta mea o fundita gri, iar cand pui mouse`ul pe ea? se face portocalie. daca da`i un click pe ea, imi vei da mie o funda.big grin imi vei trimite una>; dd<
si la vot, mai jos un pic, sub raspunsul meu... vezi acolo : "Folositor", " Nefolositor", "Amuzant","Inteligent", "Stupid".batting eyelashes. bifezi de exemplu, Folositor; Amuzant; Inteligent si da`i pe semnul acela care seamana cu radicalul... acela cu ok. iti da`i tu seama:*

| andrei0andrei a răspuns:

Scrie in dreapta la comentariul meu as se da funda si vot dai de la ce nota dai intrebarii dedesubt

| cerasela2000_7812 a răspuns:

Cand iti da cineva un sfat sau ceva bun care te ajuta langa scris acolo iti da o fundita portocalie dai pe ea si asat inseamna sa dai funditahappy