| pcornelia18 a întrebat:

Cumse da funda pe TPU?

Răspuns Câştigător
| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

In dreapta fiecarui raspuns de la intrebarea ta e o fundita gri apesi pe ea si dai fundita :*

6 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Înainte de toate,citeşte întrebările frecvente şi blogul TPU,fiindcă eşti membru nou (http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente şi http://www.TPU.ro/blog/ )!
Funda este un fel de "Mulţumesc"pentru utilizatorul/persoana care te-a ajutat cel mai mult.Cel care o primeşte acumulează 100 de puncte.Este cunoscută drept răspuns câştigător.
Pentru început dai click pe o întrebare să citeşti răspunsurile pentru a vedea dacă ai primit ajutor.Dacă da,în dreptul răspunsului care te-a ajutat şi vrei să-l declari câştigător se află o fundă transparentă,de culoare gri şi dacă o atingi se face portocalie.Dai click pe ea,apoi pe OK dacă eşti sigur/sigură că vrei să-l declari câştigător.E foarte simplu.
Mult succes.O...şi am uitat să-ţi urez bun venit pe siteul nostru.Bun venit!

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Merci pentru fundita >:-D

| Nicusor32 a răspuns:

In dreapta o sa vezi o un fel de funda pe care scrie declara raspunsul castigator si dai click si o sa te intrebe daca esti sigura ca vrei si dai dai! Succes

| PentaCs a răspuns:

Hei.
Ca sa poti sa oferi funda va trebui sa pui o intrebare la care noi sa raspundem, iar tu vei alege raspunsul care te-a ajutat cel mai mult. In dreapta raspunsului pe care vrei sa-l declari castigator este o fundita gri iar tu vei apasa pe ea, acea fundita va deveni portocalie si autorul raspunsului va avea in cont inca 100 de puncte. Succes! Sper ca ti-am fost de folos.

| TdsdfcelMaiStupid a răspuns:

Acum ca ti-au spus cum sa dai funda poti testa pe mine big grin

| AddaElla22 a răspuns:

SIMPLU! cand iti da cineva raspuns la intrebare, in timp ce vizualizezi raspunsul, iti apare in dreapta in casuta cu mesajul respectiv "Declara castigator"(sau cam asa ceva) si apare o fundita portocalie.