| Lola23 a întrebat:

Daca pun o intrebare tip: " X sau Y?" cum aleg raspunsul castigator?

Răspuns Câştigător
| TPU.ro a răspuns:

Intrebarile de tipul X sau Y nu sunt acceptate in comunitate tocmai pentru ca sunt subiective si, in fapt, nu te ajuta sa iti rezolvi o problema.

Alexandra - TPU

5 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Aici e subiectiv. Primul care a ales ce'ţi place şi ţie, sau cel care a argumentat cel mai bine. Depinde de tine, nu există criterii după care să'l alegi.
Succes!

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Cum alegi la fiecare intrebare pusa de tine pe TPU.Dar vezi ca aceasta intrebare este considerata irelevanta.

| MrAngelus a răspuns:

ALegi in functie de explicatia cea mai buna. "Am ales X deoarece", iar daca tie ti se pare ca ceea ce a spus pare sa fie bun alegi raspunsul castigator.

| bvkea a răspuns:

Xy sau yxhappy

| Glontulet a răspuns:

Cred ca e vorba de inspiratie happy.