| TheWhiteTiger a întrebat:

De ce la categoria de intrebari populare dau numai peste intrebari legate de Dumnezeu?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, și eu am observat că "Religia" a invadat "Populare".
O fi de aia că este cel mai interesant subiect pentru majoritatea românilor? Iar fiind și cel mai controversat, ajunge să ocupe "primele pagini" cu ușurință, mai ales de când pe TPU s-a creat o nouă categorie - "Religie".

De aia și întru la "Populare" tot mai rar. Nu mai găsesc ceva ce să mă atragă sau să merite efortul de a răspunde. Oricum este un subiect inepuizabil, care nu oferă un ajutor real, ci doar crează conflicte și discuții interminabile. Iar pe mine una mă lasă rece.

Țin cu oamenii, nu cu preferințele lor religioase.
Din partea mea fiecare este liber să creadă (sau nu) în cine vrea. Pun accent doar pe calitățile individuale ale unui om și atât.

| Neimportant a răspuns:

Deoarece mulți sunt curioși și vor să afle mai multe despre Religie.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Deoarece unii sunt fanatici si nu au altceva mai bun de facut! happy

| FucktheSystem a răspuns:

Pentru că sunt cele cu cele mai multe răspunsuri făcute din certuri.

| Dmonik a răspuns:

Ghici?
Fiindca "e in cele ce sunt si-n cele ce maine vor rade la soare"!
Adica-n toate!