| anonimg a întrebat:

De ce nu putem să votăm împotriva reclamelor de pe TPU?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu mai exista reclame nu mai exista nici TPU ca nu mai au finantare...

2 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Naiv.
E si TPU o afacere, asa isi obtine veniturile. "Remember, services like Facebook are free because you’re the product being sold."

Stii cum se fac schimbarile-ntr-o firma? Prin votul actionarilor in Adunarea Generala a Actionarilor (sau asociatilor). Stii de ce pot ei vota? Pentru ca au contribuit cu bani la capitalul social. Pe cand aici, utilizatorii nu au ce hotari.
Si se stie clar de toata lumea, majoritatea site-urilor care au scapat de reclame, au facut-o devenind Premium (cu taxa).
Pana atunci, sa se bucure toti utilizatorii de hizleala gratuita.

| Celcestietot a răspuns:

Pentru că există AdBlock.