| Andreealovechocolate a întrebat:

De ce unele intrebari sunt sterse?

10 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Hey, @Andreealovechocolate!
Postăƒrile care nu respectă regulamentul sunt eliminate de căƒtrebuie moderatori și administratori. Ceea ce este interzis pe TPU.ro, conform regulamentului oficial, citești aici:

"Ce este interzis pe TPU.ro?
Ne dorim că TPU.ro să fie o agoră, un spațiu al exprimării libere, unde toți membrii comunității noastre să se poată simți în largul lor și unde să poată interacționa nestingheriți. Cu toate acestea, trebuie să ne amintim tot timpul că libertatea noastră este limitată de libertatea celorlalți și că, asemeni oricărui alt spațiu public, TPU.ro are câteva reguli de conduită pe care trebuie să le respectăm cu toții.
În linii mari, pretindem utilizatorilor noștri respectul reciproc, formularea clară a ideilor și combaterea cu argumente a unei idei, nu desființarea unui utilizator prin injurii.

Fiindcă aceste aspecte nu sunt mereu înțelese la fel de toată lumea, iată ce nu permitem noi pe TPU.ro:
- la nivelul postărilor, se consideră că nepermis tot ce este pasibil de respingere:
- injuriile, limbajul obscen, agresiunea verbală și amenințările de orice fel;
- manifestări ale intoleranței față de orice etnie și față de opțiunile religioase, politice, sexuale etc. ale fiecăruia; instigarea la ură și intoleranță;
- spam/publicitate nesolicitata;
- rezolvarea de teme pentru acasă prin intermediul postărilor pe TPU;
- postările triviale sau care nu corespund cu specificul site-ului;
- postările care nu sunt formulate ținând cont de regulile minimale ale gramaticii;
- postările care instigă la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substanțe interzise, furt etc)
- postările care încalcă drepturile de autor, oferind informație preluată din alte surse, fără precizarea acestor surse.
- postarea de linkuri de pe diferite site-uri care promovează sau încurajează pirateria
- hărțuirea utilizatorilor;
- abuzul de orice fel (abuzul de dreptul de a posta, abuzul de dreptul de a vota sau de orice altă funcție de pe site);
- asumarea identității altor utilizatori sau crearea de clone;
- hacking
În cazul întrebărilor din secțiunea Cauze Nobile, TPU.ro își rezervă dreptul de a șterge toate răspunsurile care nu respectă regulile minimei decente, care sunt înafară subiectului sau care ar putea leza imaginea respectivei cauze nobile.
Cine nu este de acord cu aceste reguli este liber să ne comunice acest aspect și, dacă situația nu poate fi soluționată astfel încât toată lumea să fie mulțumită, este liber să își încheie activitatea pe TPU.ro."

Mai multe informații: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
incalca regulamentul si sunt raportate apoi sterse.
O seara bunahappy

| CautNume a răspuns:

Probabil nu respecta regulamentul.

| onasis1961 a răspuns:

Pentru ca nu respecta regulamentul.Sau sunt raportate.

| Fatamuntilor a răspuns:

Incalca regulamentul TPU. e asa de greu de respectat un regulament? citeste intrebari frecvente(drepta sus ) si vei vedea ce nu ai voie pe acest site.

| LeMousiqe a răspuns:

Pentru că încalcă regulamentul.
www.tpu.ro/contact

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt deranjante...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Posibil respectivele intrebari incalca regulamentul si sunt raportate.
Te pup!

| τττ a răspuns:

Bună.
Probabil ai folosit un conținut obscene și ai încălcat regulamentul.
Mai multe despre TPU, aici : http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Salut!

| AlexAleex a răspuns:

Pentru ca incalca regulamentul TPU.Citeste-l!