| LisaJulie a întrebat:

Nu înțeleg care e treaba cu categoria! Îmi tot muta întrebările la alte categorii! Cum imi dau seama la ce categorie sa pun întrebarea? Am înțeles ca poți deveni utilizator avertizat dacă greșești categoria întrebării de multe ori?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce este asa de greu de inteles? Postezi acolo unde intrebarea ta are legatura cu acea categorie.

| Simpatic a răspuns:

Este in functie de natura, subiectul intrebarii, daca intrebarea este din domeniul auto o deschid in categoria Auto &moto
daca este, eu stiu, din domeniul medical o deschid pe categoria "Sanatate" etc

| dullcat a răspuns:

Pai ce intrebari ai pus si ti-au fost mutate? Dupa numele lor e destul de usor de inteles ce si cum, unde sa pui intrebarile.Sunt chiar multe si diverse, nu ar trebui sa existe probleme in acest sens, plus ca avertizarea nu inseamna suspendare, stai linistita.

Poti si sa contactezi aici staff-ul pentru nelamuriri:
https://www.tpu.ro/contact

| Fatamuntilor a răspuns:

Pai e destul de simplu
vrei o parere in domeniul santatii o pui la sanatate
daca ai ceva legat de religie, la relegie
si tot asa
Intrebarile iti sunt mutate la alte categorii pentru cei care se pricep in anumite domenii sa iti raspunda.
NU vei fi avertizata daca greseti categoria.

| Hyperion7 a răspuns:

Deci,daca tu vorbești de sex sau despre chestii ce țin de sex,pui in dragoste și sex. Daca ești curioasa de ceva,pui in Conversații,daca e ceva ce tine de vestimentație,un anume parfum, pui la fashion& beauty și așa mai departe.
Nu ți se muta întrebările singure, ci, de regulă, utilizatorii după ce îți răspund pot sa sugereze o categorie potrivită întrebării tale, iar dacă adminul vede că sugestia userilor este mai buna, automat se va schimba și categoria unde este postată întrebarea.
Despre avertismente nu știu ce să îți zic.